Musa Turan, sözlerine neden aday olduğunu açıklayarak başladı. "Geçen dönem aday olmuştum ve sizlerin desteğiyle 7 binden fazla oy almıştık. Partimizin oyunun 2 katını almamız sonucu arkadaşlarımızın ve parti örgütümüzün bana verdiği destekle tekrar aday oldum."

"Maçka siyasi ayrımlar yüzünden geriye gidiyor. Maçka'nın siyasi ayrımlara tahammülü yoktur. Maçka'nın siyasi barışa ve projelere ihtiyacı var. Maçka'nın üretime ihtiyacı var. Biz bunları yapmak için Maçka halkının sıkıntılarını sona erdirmek için aday olduk."

"Göz Boyamak İçin Çalışmayacağız"

Yalıncak Plajı yaza hazırlanıyor Yalıncak Plajı yaza hazırlanıyor

"Maçka'ya kalıcı eserler bırakmak istiyoruz. Göz boyamak için işler yapmak istemiyoruz. Biz halk pazarı, yüzme havuzu, otogar, Maçka müzesi gibi Maçka'nın ekonomik ve sosyal anlamda ihtiyaç duyduğu projeleri gerçekleştirmek istiyoruz."

"Maçkalıların Sorunu O Koltuğa Oturan Kişinin Sorunudur"


"Maçka'da birçok mahallede elektrik ve su sorunları var. Bu belediyenin sorunu olmadığını söylemek çok kolay. Biz bu düşünceye karşıyız. Eğer ben Maçkalıların oyunu alarak o koltuğa oturuyorsam, Maçkalıların sorunu o koltukta oturan kişinin sorunudur. Gürgenağaç ve Başar Mahallesi'nin su sorunu varsa, o mahallenin muhtarlarını yanıma alarak, elektrik ve su sorunuyla ilgilenen kurumla birlikte o sorunu çözmek için çalışacağız. Gerekirse Ankara'ya bile gideceğiz."

"20 seneden fazladır iktidardasınız. İnsanlara gelip buraya yol yapacağız, elektrik ve su sorununu çözeceğiz diyeceksiniz. Eğer 20 senedir devlet gücüne sahip olmanıza rağmen hala bunu yapamadıysanız, bundan sonra insanlara 'biz yapacağız' derseniz inandırıcılığınız kalmaz."