Tam 9.5 yıldır formasını giydiği takımıyla birlikte birçok kupa kaldıran Çakır, kulübünün en vefalı oyuncusu haline geldi. Hem 1461 Trabzon hem de Trabzonspor formalarını giyen başarılı kaleci, 2016 Haziran’ında 1461 Trabzon’dan Trabzonspor’a transfer oldu.

Ligde en iyi kalecilerden biri olarak kabul edilen Çakır, aynı zamanda A Milli Takım’ın önemli isimlerinden biri haline geldi. Trabzonspor’un uzun yıllardır süren şampiyonluk özlemini sona erdiren kritik isimlerden biri olan Uğurcan Çakır, Süper Kupa ve Ziraat Türkiye Kupası’nı da kazanarak 231 maçta takımının formasını gururla temsil etti.

27 yaşındaki eldivenin 2027 yılına kadar süren sözleşmesi bulunuyor ve transfer yapmaması durumunda, Trabzonspor’un kalesini 11 yıl boyunca koruyan Onur Recep Kıvrak’ı geride bırakacak. Ayrıca, 15 yıl boyunca Trabzonspor’un kalesini koruyan ve rekoru elinde bulunduran Şenol Güneş’in rekoruna doğru adım adım ilerliyor.

Abdullah Avcı: "Seneye agresif bir oyuna geçeceğiz" Abdullah Avcı: "Seneye agresif bir oyuna geçeceğiz"

Bu sezon, Uğurcan Çakır 28 resmi maçta kaleyi 8 kez gole kapattı ve gösterdiği performansla takımının önemli bir parçası oldu.