Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta için yapılan seçim marşının ilk kez çalındığı şölene katılan yüzlerde vatandaş hem hamsi yediler, hem de canlı müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler. Şölene; Cumhur İttifakı AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu, AK PArti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç, Vakfıkebir Belediye Başkanım Muhammet Balta, AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanı Ahmet Uzun, MHP Vakfıkebir İlçe Başkanı Mustafa Aynacı, belediye meclisi üyeleri, belediye meclisi üyesi adayları ve AK Parti - MHP teşkilat mensupları da katıldılar.

İLÇEMİZİN TAMAMINA DOĞALGAZI GETİRECEĞİZ

Şölende konuşan Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, “Bu muhteşem organizasyonda emeği gecen herkese teşekkür ediyorum. “İlçemizin merakla beklediği projeler var. Doğalgaz çalışmaları devam ediyor. İnşallah bu yılsonuna kadar ilçe merkezimizin tamamına doğalgaz vermeyi hedefliyoruz. Yeni caddelerimiz için projelerimiz hazır. Yık-yap israf olmasın düşüncesi ile doğalgaz çalışmalarının tamamlanmasını bekledik. Çalışmalar tamamlanır tamamlanmaz bu projelerimizi hayata geçireceğiz.

ÜÇ BİN VATANDAŞIMIZA İŞ İMKANI SAĞLAYACAĞIZ

Üç bin vatandaşımıza istihdam olanağı sağlayacak olan 64 Sanayi Parselinin bulunduğu Vakfıkebir Organize Sanayi Bölgemizde altyapı yapım işi kapsamında içme suyu, kanalizasyon, yağmursuyu, telekom ve elektrik şebeke çalışmaları tamamlandı. OSB içerisindeki yolların parke döşeme çalışmaları ve yeni bağlantı yolu çalışmaları devam ediyor. Arsa tahsislerine başladık. İnşallah kısa bir zaman içerisinde ilçemize ve bölgemiz istihdamına büyük katkı sağlayacak olan bu büyük hizmeti hayata geçireceğiz.

ADLİYE SARAYI

4 ilçede yaklaşık olarak 76.500 nüfusa hizmet edecek olan Vakfıkebir Adalet Sarayı Cumhuriyet Mahallesi’nde inşa edilecek. Adliye sarayı yapılacak olan parsellerin toplam tapu alanı 3.942,94 m² olup, 2.470,75 m² si belediyemiz tarafından satın alınmış ve Adalet Sarayı yapılmak üzere Adalet Bakanlığına tahsis edilmişti. Geriye kalan 1.472,19 m² si ise Adalet Bakanlığımız tarafından kamulaştırılmıştı. Kamulaştırma sonrası parseller tevhit edilerek, imar parseli haline getirilmişti. Adalet Sarayımızın projelerinin hazırlanması ve zemin etüdü yapım işi 9 Ocak 2024 tarihinde ihale edildi.

PAZARYERİ

Mevcut pazaryeri alanımızın çok hisseli ve ekonomik olarak karşılayamayacağımız büyük bir kamulaştırma bedelinin bulunması dolayısıyla sahilimizde terminal mevkii Yavuz Sultan Selim Camii arkasında bulunan alanı pazaryeri olarak projelendirdik. Yöremizde eşi olmayan muhteşem projenin içerisinde pazaryeri, kapalı otopark, çocuk oyun alanları ve açık spor alanları bulunuyor. Bu projeyle en önemli sorunlarımızdan biri olan otopark sorununu da çözüyoruz. Büyükşehir Belediyemiz tarafından üç kez ihalesi yapıldı. Projemizi yeniden ihaleye çıkararak inşallah kısa bir süre içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz.

EŞİT HİZMET GÖTÜRMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Adalet Bakanlığı'ndaki mülakat adaletsizliği Trabzon'a sıçradı Adalet Bakanlığı'ndaki mülakat adaletsizliği Trabzon'a sıçradı

Mümkün olduğu kadar gelecekte bu şehrin yaşanılabilir bir şehir olması için gayret ediyoruz. Birinci önceliğimiz toplumsal hizmetlerdir. Bireysel hizmet noktasında, vatandaşlarımıza önceliklerimizi anlatıyor, duruşumuzu onların takdirlerine bırakıyoruz. Hiçbir zaman vatandaşımızın yüzüne söyleyemediğimizi arkasından söylemedik. Bundan sonrada Yüce Allah nasip eder, halkımız bize yetki verirse şeffaf bir şekilde herkese eşit hizmet götürme gayreti içerisinde olacağız” dedi.