Yerel seçimler öncesi vatandaşlardan destek isteyen Başkan Balta’ya ilgi yoğun oldu. Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta ilçenin dört bir yanında çalışma olduğunu ifade ederek hizmetlerin hiç aksamadan yürüdüğünü söyledi.

 Halen devem eden çalışmaları anlatan Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, “İlçe merkezimizde doğalgaz çalışmaları devam ediyor. Çalışmaların tamamlandığı mahallerimizde bağlantılar yapılıyor. Sizlerin teveccühü ile Başkanımızın göreve devam etmesi halinde ilçe merkezimizin tamamına bu yıl sonuna kadar doğalgaz vermeyi hedefliyoruz. Gülbahar Hatun Caddemizin kaldırım, aydınlatma ve parklanma ceplerini düzenleme çalışmalarını kapsayan peyzaj projemizin yapım çalışmalarında sona gelindi.

3 bin insanımıza iş imkanı sağlayacak olan Vakfıkebir Organize Sanayi Bölgemiz de altyapı yapım işi kapsamında içme suyu, kanalizasyon, yağmursuyu, telekom ve elektrik şebeke çalışmaları tamamlandı. Parke döşeme çalışmaları devam ediyor. 64 sanayi parseline kurulacak olan fabrikalarla 3 bin insanımıza iş imkanı sağlayacak olan Vakfıkebir Organize Sanayi Bölgemizin yeni yolunun yapım çalışmaları planladığı gibi devam ediyor. OSB’ye ulaşımı sağlayacak olan yeni yol 4,5 kilometre uzunluğunda, 25 metre genişliğinde olacak.

Abdullah Avcı: "Tur için avantajlıyız" Abdullah Avcı: "Tur için avantajlıyız"

Vakfıkebir’imizin beklediği en önemli yatırımlardan birisi olan ve tüm yöremize hizmet verecek olan Vakfıkebir Adalet Sarayımız için dev bir adım atıldı. Vakfıkebir Adalet Sarayı’nın projelerinin hazırlanması ve zemin etüdü yapım işi ihale edildi. 4 ilçede yaklaşık olarak 76.500 nüfusa hizmet edecek olan Vakfıkebir Adalet Sarayı Cumhuriyet Mahallesi’nde inşa edilecek.

Hacıköy Mahallemizde İlçe emniyet Müdürlüğü Binamızın önünde yapılan Emniyet Kavşağımız tamamlanıyor. İlçemize dört tane hemzemin kavşak yapılıyor. İlçe Terminalimizin bulunduğu bölgede yapımına başlanılan Terminal Kavşağında çalışmalar devam ediyor. Emniyet kavşağı tamamlanmak üzere. İlçemizde yapılacak olan diğer iki kavşak; Hastane Kavşağının ve Gençlik Merkezi Kavşağının kamulaştırma çalışmalarına başlanıldı. Şehir içi derelerimizde ıslah çalışmaları devam ediyor” dedi.

Kaynak: Samet Ocak - Karadenizde Sonnokta