Trabzonspor, Trendyol Süper Lig'de 24. hafta mücadelesinde Beşiktaş'a 2-0 mağlup oldu.

Bordo mavililerde Teknik Direktör Abdullah Avcı, mücadele sonrası basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu.

Abdullah Avcı'nın maç sonu basın toplantısındaki açıklamaları şu şekilde;

"Dün şehitlerimiz vardı. Her seferinde son olur diyoruz ama bir türlü önüne geçemedik. Şehit ailelerine ve ülkelerimize baş sağlığı dilerim. 2 gün sonra da depremin 1. yılı olacak. Biz oralarda olamadık ama dışardan destek olmaya çalıştık. Umarım devletimizin, şirketlerimizin ve bizlerin desteği ile yaralar sarılacaktır. Böyle durumlarda duygusal tarafımız fazladır. Bir an önce o yaraların sarılmasını arzumuz.

İstediği sonuçları alamayan iki camianın maçı oldu. Dalgalanmaların fazla olduğu ve inişler çıkışların yaşandığı iki camia. Bizim geldikten sonra puan ortalamamız iyiydi ancak son haftada 4 kez kaybettik.

Son 1 ayın nasıl geçtiğini biliyorsunuz. 13-14 oyuncunun olmadığı, ilk 11'inde de 7-8 oyuncunun içinde olmadığı bir süreci zorlanarak yaşadık. Kırılmalar olacaktı ama belki son 2 maçı, bugün de dahil 3 maçı kaybetmeyebilirdik.

Kazanma serisine tekrar başlayacağız. 2 oyuncunun bile geri dönmesi oyunun üstünlüğünü ele almamızı sağladı. Son haftalardaki en iyi oyunumuzdu. Rakipten daha fazla pozisyona girdik. İlk şutu gol yedik.Hakem hakkında 20 yılda 5 kere konuşmamışımdır. Bilgilendirme istiyorum. Geçen hafta 1-0 öndeyiz, taç gol oldu. Kırılma yaşadık. Bugün de, Kadıköy'de Fenerbahçe'yi 3-2 yendiğimiz maçta aynı pozisyona verildi, bize verilmedi. Bilgilendirme istiyorum. Bu pozisyonların ne olduğuna dair bir bilgilendirme istiyorum.

Rakibe hiç pozisyon vermedik. Ne kadar iyi oynarsan oyna, detaylar sonucu belirliyor. Semih'i de tebrik ediyorum. Yaptığı vuruşlardan ötürü. Oyun olarak kazandık ama skor olarak kazanamadık.

Abdullah Avcı'ya anlamlı ziyaret Abdullah Avcı'ya anlamlı ziyaret

Afrika Kupası'nda da 2 futbolcu var. Sakatların dönmesi, transfer de olursa, olmasa da bundan sonraki süreçte 3. olmak ve Avrupa hedefine doğru devam edeceğiz.

Hakem hocaları ve MHK bir belki bilgilendirme yapar. Bu durumu değerlendirdim. Genç bir oyuncunun 2 golünü perdeleyemeyiz ama böyle bir pozisyonla devreye mağlup girdik. Biz büyük bir camiayız. Biz kazanarak devam edeceğiz. 3. olma hedefini yakalayacağız.

Hamsik çalıştığım özel bir oyuncuydu. Sahadaki antrenör gibiydi. Örnek bir oyuncu. Her zaman böyle bir oyuncu çıkmıyor. Organizasyona bu tür bir oyuncu bulabilirsek, muhakkak karşılığını alırız. Çok güzel izler bıraktı. İnşallah yakında da ziyaretine gideceğim. Antrenörlüğe de en ufak yaş grubundan başladı.Anadolu'da devrim yapmış bir kulübün tarihinde olmak çok güzel. Bazen şampiyonluk, bazen 3. olmak. Şehri de takımı da çok seviyorum. Kazanarak devam edeceğiz. Trabzonspor vazgeçmez, inadıyla...

Başkan ile transfer konusunda görüşüyoruz. Harıl harıl çalışılıyor. Öncelikle Trabzonspor'un menfaatleri önemli. Bir takımın başına gelmeyecek kadar dalgalanmalar oldu. Eksikler oldu. Trabzonspor'un menfaatine uygun bir transfer varsa yapılacak. Bazı bölgeler için 5-6 oyuncu ile görüştük ama olmadı. En iyisini yapmaya çalışıyoruz. 5 gün var, görüşmeler sürüyor."

Editör: Esra Nur Pervan