Trabzonspor, Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda Başkent ekibi Gençlerbirliği'ne konuk oluyor. Gençlerbirliği ile Trabzonspor arasındaki mücadele 17.30'da başlayacak.

Trabzonspor'da Teknik Direktör Abdullah Avcı, mücadele öncesi yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı;

"Yavaş yavaş sakatlar dönüyor. Son maçta oyun tatmin etti ama skor değil. Bunu geliştireceğiz. Futbolun iyileştirme gücü var. Depremler ve hastalıklar olabiliyor ama sokağa çıkma yasağı da olsa futbol oynanıyor. Biz futbolu iyileştirmek için ne yapıyoruz? Bizler ne yapıyoruz? Geldiğimiz nokta şu, Ankaragücü de memnun değil. Erzincan da memnun değil. Gençlerbirliği de bu stadyumda oynamak istemez. Yorumcular bu zemini mi yoksa futbolu mu yorumlayacak?

Pendik'e konuk olacağız. Hangi stadyumda oynayacağımızı bilmiyoruz. Bir maç Esneyurt, bir maç Olimpiyat'ta oynuyorlar. Marka değerinden bahsediyorsak nasıl geliştireceğiz? Bu oyunu nasıl oynayacağız ve nasıl seveceğiz. Bu oyun düzgün zeminde oynanır. Futbol Federasyonu bir açıklama yapıyor mu? Bu oyun nasıl gelişecek? Hiçbir cevap da verilmeyecek. Sürekli hakemleri konuşuyoruz, bu hafta da saha zemini konuşalım. Biz teknik adamlar olarak kendimizi sorgulayalım. Umarım bir şeyler değişir. Devlet stadyumlar yaptı ama zeminleri düzeltemiyoruz. Bu zeminde 24 saat sonra başka bir maç daha oynanacak. Kriterler uygulanıyor mu? Avrupa'da böyle şeyler görüyor muyuz? Neden bunları örnek gösterip uygulamıyoruz? 

Kağan Moradaoğlu'na Süper Lig ve 1. Lig takımları talip oldu Kağan Moradaoğlu'na Süper Lig ve 1. Lig takımları talip oldu

Kupa Trabzonspor için önemli bir hedef. Yine almak istiyoruz. Karşımızda güzide bir takım var. Başlarında da potansiyeli olan önemli bir hoca var. Zor şartlarda takımı aldı, play-offu zorluyor. Meunier önemli bir kariyer. Gidişata göre kullanmak istiyorum. Son maçları oyun olarak değil skor olarak kaybettik. Bugün hem skor hem de oyun olarak kazanmak istiyoruz. Afrika Kupası'na giden oyuncumuz orada duruyor ama oynamıyor. Meunier için fazla bir şey söylemeye gerek yok. Sağ bekin yanı sıra stoperde de görev yapabiliyor. Nuri Şahin'den de gerekli bilgileri aldım. Olumlu şeyler söyledi. Geldiği günden beri iyi bir var."