Büyükşehir proje tanıtım toplantısını yoğun katılımla gerçekleştirdi. Proje tanıtım programında konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu açıklamalarda bulundu.

BAKAN TRABZONSPOR BAŞKANINI ARADI 
Bakan Uraloğlu’nun konuşmaları şu şekilde:
“Öncelikle bir takım ruhu tekrar üst seviyeye çıktı. Şehrin desteği oldu ve bir şampiyonluk yaşadık. Bu aralar birazcık sıkıntılı gidiyoruz. Dün iki gün önce İstanbul’daydım. Bir hemşeri buluşması vardı. Girdim dediler ki ‘Trabzonspor ne olacak?’ Ertuğrul Başkanı aradım. Dedim ki bunlara ne diyeyim ben? Dedi ki ‘önümüzdeki sene hazırlık yapıyoruz’ Trabzonspor konusunu şuradan açtım. Trabzonspor’u sahaya çıkarıyorsunuz. Hep idmanıyla güzel çıkıyor. Döktürüyor maçı alıyor, alamazsa bile diyorsunuz ki ‘helal olsun iyi bir futbol zevki yaşattı’. Bir sonraki hafta çıkıyor Trabzonspor dökülüyor. Nedir bu takım ruhunun ekip ruhun kaybolmasıdır. Motivasyonun kaybolmasıdır.

KTÜ Rektörü, savunma sanayi temsilcileri ile görüştü KTÜ Rektörü, savunma sanayi temsilcileri ile görüştü

KOLAYCILIK İÇERİSİNDE OLMAYALIM
O zaman ben size şunu söylüyorum. Gerçekten güzel bir takımımız var, gerçekten güzel bir ekibimiz var. Yine şehrimize hizmet eden önceki dönem belediye başkanlarımız var. Murat Zorluoğlu başkanımızın ismini anmadan geçemeyeceğim. Allah razı olsun beş yıllık dönemde ilimize bütün ilçeleri ile beraber hizmet etti. O zaman burada Cumhuriyet İttifakı il başkanlarımız da var. Ben de bütün yönetim olarak sizden isteğim 18 ilçeye onun üstünde de büyükşehirde Cumhur İttifakı olarak talibiz. ‘Büyükşehiri nasıl olsa alıyoruz’ kolaycılığı içerisinde asla olmayalım. Herkes bunu söylüyor. Diyor ki ‘siz nasılsa alırsınız’ asla bu kolaycılık da olmayalım. Mümkün olan en yüksek oranı alalım ve büyükşehirler arasında da inşallah birinci olalım. Kapı kapı dolaşalım. Bütün Ak Parti teşkilatı olarak Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatı olarak dolaşalım. 18+1 yapalım. Ne yapılması gerekiyorsa biz de onları yapma gayreti içerisinde olacağız.”

Kaynak: Samet Ocak - Karadenizde Sonnokta