CHP Ortahisar İlçe Başkanı Haluk Batmaz, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi'nin açıklamalarına yönelik eleştirilerde bulundu. 

Başkan Batmaz açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"AKP Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi’nin partimizdeki aday başvuruları ve yerel seçim çalışmalarımız ile ilgili bizi yakından takip etme isteği ve arzusu bizleri fazlasıyla memnun etmekte olup, nasıl bir endişe içersinde olduğunun da açık ispatıdır. Ama bu arzu ve isteğini de her zaman olduğu gibi yine yanlış bilgilerle ve kamuoyunu yanıltıcı bilgiler paylaşarak yapmaktadır.

Cumhuriyet Halk Partisi Ortahisar İlçe Başkanlığı olarak ilk seçildiğimiz günden beri biz hep sahalardayız. Fakat Selahaddin bey ile hiç karşılaşmadık. Kendisini Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet kurumlarında siyaset yapmaya değil, bizim gibi Pazarkapı’da, sanayi sitelerinde, Karlık’ta, Samaruksa’da siyaset yapmaya davet ediyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi Ortahisar İlçe Başkanlığı olarak Selahaddin beyi, basını biraz daha yakından takip etmesini rica ediyoruz. Böylece kurmuş olduğumuz Yerel Yönetimler Komisyonu, adaylık başvuruları, parti içi danışma kurul toplantılarımız, saha çalışmalarımız hakkındaki gerçek bilgilere ulaşabilir. Sonuçlarından bırakın kamuoyunu, kendi partililerin bile haberi olmadıkları bir temayül tutturmuşlar gidiyorlar. Bunun yerine bizim gibi halkın arasına girip şehrin ihtiyaçlarını, esnafın ekonomik buhrandan dolayı çektiği sıkıntıları, her mahallesinde onlarla sorun olan Ortahisar halkını dinlesinler. 

Bayramda ulaşım ücretsiz Bayramda ulaşım ücretsiz

Bizlerin sahada olmadığını ve siyaset üretemediğimizi söyleyenlere önerimiz bizleri iyi takıp etmeleridir. Selahattin beye son olarak ta sunu söylemek istiyorum. “Selahaddin bey,  hiç endişeniz olmasın. Biz yıllardır Ortahisar Halkına söz verip yapmadıklarınızı da, bu şehrin sorunlarını da çok iyi biliyoruz.”

Kaynak: Atakan Kadıoğlu - Karadenizde Sonnokta