Trendyol süperligin ertelenen 16. Hafta karşılaşmasın da, Trabzonspor sahasın da Samsunspor’u konuk etti. bordo -mavililer geçtiğimiz hafta sonu Ankara’da Ankaragücünü mağlup ederken lig sıralamasın daki 3.lüğü dağlana almıştı. Samsunspor da alt sıralardan kurtulmak işin mutlak puana ve puanlara ihtiyacı vardı. 

İşte bu gelişmeler ışığın da her iki takım papara park stadyumun da Karadeniz derbisine çıktı. Hafta içi maçı olduğu için bordo - mavili taraftarlar maça çok ilgi göstermezken, Samsunspor taraftarı ise kendilerine ayrılan tribünü doldurduğu söylersek yanlış olmaz. Trabzonspor karşılaşmaya Ankaragücü karşısın daki on biri ile çıktı. Oyunun ilk dakikaların da  Trabzonspor kontrolü eline aldı. Samsunspor ise daha çok kendi sahasın da Trabzonspor’u karşılamayı tercih etti.  Bordo maviler aradığı golü ilk yarının ortaların da Hırvat stoperi flip benkoviç”in kafa vuruşu ile buldu. Trabzonspor daha önceki karşılaşmalara göre biraz daha derli toplu bir görüntü çizdi. Biraz da mecburiyetden oluşan Bania- Benkoviç tandemin deki uyum gün geçtikçe artıyor.ilk yarının uzatma bölümün de Trabzonspor Golcüsü Onachu ile farkı 2’ye çıkarttı.ikinci yarıya Samsunspor hızlı başladı.ilerleyen dakikalarda bordo -mavililer oyunun kontrolünü yine eline aldı.bordo mavililer iki önemli gol pozisyonun dan yaralanamadı.ikinci yarıda Trabzonspor oyun anlamın da istenen oyun hareketliğini sahaya bölüm bölüm yansıttı.Trabzonsporun Bosna Hersekli yıldız futbolcusu Visca’ya ayrı bir parantez açmak gerekirse Edin Visca hem atıyor hem attırıyor. Böyle bir futbolcuyu izlemek insana büyük zevk veriyor. 

Abdullah Avcının göreve gelmesi sadece bir kez kaybeden Trabzonspor ligdeki çıkışını Samsunspor galibiyeti devam ettirdi.lig sıralamasın daki en yakın rakibi Beşiktaş’ın 4 puan önün de 3. Sıradaki yerini korudu.