Ziraat Türkiye Kupası Finalinde taraftarların yer alacağı tribünler belli oldu Ziraat Türkiye Kupası Finalinde taraftarların yer alacağı tribünler belli oldu

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzonspor’la ilgili açıklamalarda bulundu.
ARKADA FARKLI PLANLAR VAR
Başkan Genç, “Bu konuyu sadece spor mücadelesi olarak görmedim. Şehre karşı yapılmak istenen, şehrin baskılanmasına karşı şehrin bir itirazıdır. Trabzonspor’un ortaya çıkışı da budur. Güce karşı itirazdır. Trabzonspor Anadolu Bey’i unvanını bundan dolayı almıştır. Sadece şampiyonluk sayılarından değil.. Bursaspor 18 kez de şampiyon olsa Anadolu beyi Trabzonspor olmuştur. Trabzonspor aynı zaman da duruşu ortaya koyan platformdur. Yeterli kolektif kabiliyetimiz yok. Son süreçlerde de görüldü ki bu iş sadece şampiyonluk mücadelesi spor mücadelesi değil, arkada çok farklı planların olduğu farklı gerekçelerle toplumsal olaylara taşınabilecek saiklerin olduğu görülüyor. Devletimiz bunu görüyor. Bu konuda tavrımız dün ne ise bugün de odur.
TEBLİGAT GELMEDİ
Bana gelen her hangi bir tebligat yok. Daha önceki söylemlerimizden dolayı çok sayıda CİMER şikayeti olduğu bize geldi. Onlara karşı savunmamız da beyanımızı sürdürdük. 6 defa daha önce yargısal şikayetler olduğunu biliyorum. Onlar da takipsizlikle sonuçlandı. Geldiğinde de hukukumuzu koruruz. Bu şehrin taraftarı olarak gereğini yerine getiririz.
25 BİN KİŞİDEN 25 KİŞİYE DÜŞTÜK
2004 yılında sadece bir hakemi protesto etmek için AK Parti il başkanı olarak en önce yürüyordum. 25 bin kişi postaneden Meydan’a yürüdük. 2011 sürecinde de sonraki süreçlerde de 25  kişi yürüyemedik. Dışarıdaki Trabzonspor’lular daha güzel hareket ettiler. Hem İstanbul’da hem Avrupa’da. Hakkımızı kolektif hareket ederek sağlayabiliriz. Bu konuda yalnız kaldığımı da ifade etmek istiyorum. Trabzonspor’umuza siyaset üstü baktım. Bu seçim sürecinde de söylemleri sanki siyaseten söylüyormuşum gibi algıladılar. Kesinlikle böyle bir şey olamaz. Seçim malzemesi olamaz. Şehrimizin ortak değeri için ortak duyarlılıkla hareket edip kulübümüzü yalnız bırakmamız lazım.” açıklamalarında bulundu.

Editör: Sonnur Örnek