Duyduğumuza göre Koza Altın İşletmeleri dağı, taşı keşfetti gözü Düzköy İlçesi Honefter Yaylası’na dikti! Şunu, bunu bulacağım diye görüş almaya başlayan işletme, ÇED raporu için nabız yokluyormuş. Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Düzköy Belediyesi’nin aralarında bulunduğu 8 kuruma yazmış. Bak, bak, bak!

Güzel kentimin nadide ilçesi Tonya’nın güzelliklerine doyum olmaz. Hatırlarsanız Livaloba Yaylası için doğa katliamı başlatanlara, Tonyalı kadınlarımız neler söylemişlerdi neler! Her türlü Ali Cengiz oyunu ile alınan ÇED raporuna itiraz eden Tonyalılar ranta ve doğa katliamına “dur” dediler. Kendilerini Trabzonlu addeden hukukçu Milletvekillerinin masada oturup EMBA şirketinin yanında durmasını hangimiz unutabilir ki?

Koza Altın İşletmeleri yazdığım gibi 8 kuruma görüş soruyor.  “Ben burada gümüş çinko arayacağım ama! Siyanürde kullanıp altın işine girebilirim.” Demeye getiriyor. Bu görüşlere 30 gün içerisinde cevap gelmez ise, kurumların görüşleri ÇED raporunun onaylanması doğrultusunda olacak. Tabi burada öncelik Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Düzköy Belediyesi’nde. Sanırım görmedim, duymadın bahanesiyle görüş bildirmemezlik yapmazlar. Zaten olumlu yazı yazmak gibi bir gaflete düşecek değildirler.