CHP Trabzon İl Başkanı Mustafa Bak, il binasında 31 Mart yerel seçimlerini değerlendirme toplantısı düzenledi. Toplantıya partililer ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Salonda yer kalmazken kalabalık dışarı taştı. Burada resmi olmayan sonuçlara göre aday olup belediye başkanlığı kazanan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya ve Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Burhan Cahit Erdem açıklamalarda bulundu.
Toplantıya İl Başkanı yanı sıra CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ahmet Kaya, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hasan Süha Saral, Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Burhan Cahit Erdem, Ortahisar İlçe Başkanı Haluk Batmaz ve partililer katıldı.

DÜNYANIN BİRÇOK YERİNDEN TEBRİK YAĞDI
116 gün canla başla çalıştıklarını kaydeden Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ahmet Kaya, “Telefonlarımız susmuyor. Ülkenin her tarafından Amerika’dan, İngiltere’den Avrupa’dan yüzlerce vatandaşımız arayıp mutluluğumuzu paylaşıyor. Verdiğimiz mücadelenin meyvesini aldık. Partimiz Trabzon’da istediği sonucu alamıyordu. Tam 116 gün gece gündüz koşturarak üstlendiğimiz bu görevin hakkını vermeye çalıştık. Tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Trabzon’umuzun daha yaşanılır bir kent olması adına bizlere destek olan herkese teşekkür ediyorum.

VATANDAŞLAR ULAŞAMIYORUZ DİYEREK ŞİKÂYETÇİ OLDU
Parti rozetlerimizi çıkarıp yol çıktık. Biz artık hizmet siyaseti yapacağız dedik. Ötekileştirmeden hizmet etme sevdasıyla yola çıktık. Kapısı gönlü açık hemşehrilerimize hizmet edeceğiz. Çoğu yerde bundan şikâyetçi oldular. Belediyeden randevu alamadıklarını, muhataplarına ulaşamadıklarını söylediler. Her ay düzenli olarak vatandaşımızla buluşacağız. Kapımız sonuna kadar açık olacak. Bizi sokakta vatandaşın yanında göreceksiniz. Hiç kazanamadığımız yerleri kazandık yıllar sonra. Vatandaşın önüne doğru seçenekler koyduk. Vatandaşa teması olmayan, derdiyle ilgilenmeyen insanlar siyasette geri durmasını bilecek. Vatandaşın dertleriyle dertlenen insanlar vitrinde olacak. Önümüzdeki genel seçimlerde CHP ile adalette, liyakatle tanıştıracağız. Buradan iktidar temsilcilerine de uyarı yapıyorum. Dertli vatandaşın sesini dinlemediler. Kulaklarını tıkadılar. Sadece iftira atmayı siyaset zannettiler. 10-15 gün boyunca işi gücü bırakıp karalamalarla milletin önüne atmaya çalıştılar. Buradan milletimize şükranlarımı sunuyorum. Trabzonlular o iftiraya kulak tıkadılar. Biz kazandıktan sonra yüzü gülen insanlar gördüm. Sadece CHP değil, AK Parti, MHP’den de…”

BEŞİKDÜZÜ MODELİ YARATACAĞIZ
Seçim propaganda döneminde yarışın eşit olmadığına dikkat çeken Beşikdüzü Belediye Başkan adayı Burhan Cahit Erdem “10 siyasi partiyle yarıştık. 6 parti genel başkanlarını ilçeye getirdi. Mitingler yapıldı. Bakanlar geldi. Tüm olumsuzluklara rağmen biz yine herkesi kucaklamaya gittik. Bu süreçte ilçe teşkilatımız, il başkanımız, milletvekilimiz bir de Volkan abimiz vardı. Bunun dışında kimsemiz yoktu. Daha çok oy aldığımız kesim karşı partililerden oldu. Biz Beşikdüzü modeli, hikayesi yaratacağız" dedi.

Başkan Genç 24 AKUT personeline sertifikalarını takdim etti Başkan Genç 24 AKUT personeline sertifikalarını takdim etti