Trabzon Valisi Aziz Yıldırım 2023 asayiş değerlendirme toplantısında basın mensupları ile buluştu.

Vali yıldırım açıklamasında Trabzon’daki trafik kazalarına ve araç kontrollerine de değindi.

Vali Yıldırım “İlimizde trafik kazalarının yoğun yaşandığı yerler var. Devlet sahil yolu, eski sahil yolu, Yavuz Selim Bulvarı. Bunlar akşama doğru oluyor. Hava yağışlı olursa artıyor. Sürücülerimizin dikkatli olmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Trabzon Valisi Aziz Yıldırım’ın açıklaması şu şekilde;

Modifiyeli araçlarda da gençler farklı donanımlar takıyor araçlara. Sürücülerin yol güvenliğini de etkiliyor. Abart egzozlar vatandaşı çok rahatsız ediyor. Bununla ilgili 396 abart egzoza ceza yazmış arkadaşlarımız.

Trafik muayenelerimiz her zaman devam ediyor. Bu sayede 134 bin araca ceza kesilmiş. İhlaller var. Bunlar kazaların olmasına sebep oluyor. O yüzden trafik kurallarına vatandaşlarımızın en iyi şekilde uyması gerekiyor. Her gün ehliyet sınavına girer gibi kullanmaları lazım.

Bunun az olması için çocuklarımıza trafik eğitimleri veriyoruz. Parklarımız var. Bir tane daha olacak. 1 tane var ama ikincisinin de hazırlıkları var. Bu parklarda trafiğe çıktığınızda görebileceğiniz her şey görülüyor. 16 bin 243 öğrenciye bu eğitimler verildi.

Sadece bununla kalmıyor. 112’yi ne zaman ve nasıl aramaları gerektiğine dair eğitimler veriliyor.

Jandarma’nın projesi Cumhuriyet’in 100. Yılında 100 okula eğitim projesinde 173 okula erişildi.

Ortahisar Belediyesi’nden vergi hatırlatması Ortahisar Belediyesi’nden vergi hatırlatması

Emniyet kemeri ile ilgili el broşürleri dağıtıyoruz.

İlimizde trafik kazalarının yoğun yaşandığı yerler var. Devlet sahil yolu, eski sahil yolu, Yavuz Selim Bulvarı. Bunlar akşama doğru oluyor. Hava yağışlı olursa artıyor. Sürücülerimizin dikkatli olmasını istiyoruz.

Şerit değişirken işaret vermiyorlar. Takip mesafesi var. Kavşaklarda geçiş önceliği var. Trabzon’umuzda iniş-çıkış ve virajlar fazla. 22 bin kilometre karayollarının yol ağı var. Bunların hepsi kaplama yollardır. Bu kadar uzun bir yol ağımız varsa burada eksiklikler de olabilir ama sürücülerimizin çok dikkat etmesi lazım.

Trafik lambalarında dilenenlerle de özellikle mücadele ediyoruz. Bu şekilde 150 çocuğumuz var. Bunları eğitmeye çalışıyoruz.