CHP'li Haluk Batmaz AKP'li Selahaddin Çebi'nin açıklamalarına tepki gösterdi CHP'li Haluk Batmaz AKP'li Selahaddin Çebi'nin açıklamalarına tepki gösterdi

Memur-Sen Trabzon İl Başkanı Mehmet Kara, Bem-Bir-Sen üyelerine haksızlık yapıldığı iddiasıyla basın açıklamasında bulundu.

Başkan Kara açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri akabinde CHP’ye geçen belediyelerde üyelerimize yönelik yaşanan baskı ve mobbinglerle istifa zorlanmalarının yanı sıra, üye tespit sürecinde üyelerimizin hukuksuz bir biçimde Tüm Bel-Sen’e kayıtlarının yapılması kabul edilemez. Ortahisar Belediyesi’nde yıllardır sendikamıza üye olan 394 üyemiz, sürgün tehditleri, sözleşme tehditleri, baskı, mobing ve yıldırmayla istifa ettirilmiştir. Bu üyelerimiz 17 Nisan ve sonrasında istifa ettirilmiş olmasına rağmen kanuni olan yasal süre olan bir aylık süre dolmadan Tüm Bel-Sen’e üye yapılmıştır. Hâlbuki 4688 sayılı Kanun’un 16. maddesi gereği istifa formları kuruma verildikten otuz gün sonra farklı bir sendikaya üye olunabileceğinden 17 Nisan ve sonrasında istifa ettirilenler/edenler yasa gereği ancak 17 Mayıs sonrası başka bir sendikaya sayılabilir. Uyarılarımızı belediye yetkilileri dikkate almadı. hukuki takipçisi olacağız! Biz, Memur-Sen ve Bem-Bir-Sen teşkilatları olarak bugüne kadar, üyelerimize yönelik gerçekleştirilen her türlü haksız ve hukuksuzluğun karşısında olduk. Bundan sonra da hukuksuzluğun şekli ne olursa olsun karşısında olmaya devam edeceğiz. Hukuku ayaklar altına alarak yanlış kararlara imza atanlar bilsin ki mücadelemiz her platformda sürecektir. Ortahisar Belediyesi’nde Tüm Bel-Sen’in imza attığı bu yanlışın sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildirmek isteriz.”