Başkan Kaya’dan 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı Başkan Kaya’dan 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde değerlendirmelerde bulundu. Mumcu: “Trabzon’da altı ilçe başkanımız Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için istifalarını sundular. Biz de şimdi o ilçelerde temayül yoklamalarını yaptık, temayüllerde en çok oy alanlardan da mülakatlar gerçekleştiriliyor. Bunları, Genel Merkezimiz ile değerlendirip ilçe başkanı atamalarını yapacağız.”

26’SINDA TEMAYÜL VAR
“Belediye başkanı adaylıkları için de ayrı bir çalışma yürütüyoruz. Tüm ilçelerde yürüteceğimiz bir komisyon ve tüm ilçelerde yapacağımız anket çalışmamız olacak. Onların da tümünü değerlendirdikten sonra inşallah yine Genel Merkez, Yerel Yönetimler Başkanlığı, Teşkilat Başkanlığı ve Seçim İşleri Başkanlığı’nda kurulacak bir komisyon ile adaylıkları inşallah açıklayacağız. Bu ayın 26’sında da temayül yoklamamız olacak.”

BİR DÜSTUR VAR!
İsminin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için geçmesi ile ilgili de konuşan Başkan Mumcu, “Biz görev adamıyız, teşkilatta görev istenmez verilir diye bir düstur vardır. Bize partimiz ne görev verirse yapmaya hazırız. Bunu hep söyledim, kendimin şuan bir adaylığı söz konusu değil ama görev verilirse tabi ki görevden kaçmayız.”

Kaynak: Selahattin Özcan - Karadenizde Sonnokta