HAZAROĞLU YASA BOĞDU

Trabzon siyasetinin deneyimli isimlerinden Cafer Hazaroğlu, uzun süredir mücadele ettiği sağlık sorunları nedeniyle hayatını kaybetti. 75 yaşındaki Hazaroğlu'nun beyninde oluşan pıhtı nedeniyle bir süredir hastanede tedavi gördüğü biliniyordu. Trabzon'da 1984-1989 yılları arasında Orhan Karakullukçu'nun belediye başkanlığı döneminde il idaresi meclis üyesi olarak görev yapan Hazaroğlu, aynı zamanda 6 yıl boyunca Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı yapmıştı. Siyasi ve toplumsal katkılarıyla tanınan Hazaroğlu, Trabzon siyasetine yaptığı katkılarla hafızalarda yer etti. Hazaroğlu’nun cenazesi bugün öğle namazına müteakip İskenderpaşa Cami'nde kılınacak cenaze namazının ardından Rize’nin Fındıklı ilçesinde defnedilecek.

THY YENİ KABİN MEMURU ALACAK

Türk Hava Yolları (THY) büyüme hedefleri doğrultusunda kabin memuru alımı için ilan açtı. THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, kabin memuru adayları için açılan “Take-Off Kabin” ilanı kapsamında en az lise mezunu, 1 Ocak 1982 ile 31 Aralık 2004 arasında doğanlar başvuru yapabilecek. Değerlendirme süreçlerinde başarılı olanlar, kabin memuru adayı ünvanıyla işe başlatılarak İstanbul-Florya'daki THY Uçuş Akademisi'nde 2 aylık eğitime katılacak. Eğitimi başarıyla tamamlayan adaylar, kabin memuru olarak uçuş görevine başlayacak. “Take-Off Kabin” ilanı ve diğer açık pozisyonlara THY'nin “kariyer.thy.com” internet adresinden başvurular gerçekleştirilebilecek.

PEDALLAR SAĞLIK İÇİN DÖNECEK

Nokta Atış - 14.06.2024 Nokta Atış - 14.06.2024

Yeşilay’ın 2011 yılından bu yana organize ettiği Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu’nun 11’incisi, yarın “Sağlıklı yaşamın keyfini birlikte sürelim” sloganıyla düzenlenecek. T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun iş birliğiyle Türkiye'nin tüm şehirlerinde eş zamanlı düzenlenecek Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu, 10 bini aşkın bisikletseveri bir araya getirerek bağımlılıkların zararlarına dikkat çekecek ve sağlıklı yaşam bilincinin artmasına katkıda bulunacak. Türkiye'nin en büyük bisiklet organizasyonlarından biri olan ve Ziraat Katılım, Kahve Dünyası, Bisan ve Türkiye Sigorta’nın katkılarıyla düzenlenen Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu'nun 11’incisi, 5 Mayıs Pazar günü yapılacak. Yeşilay şubeleri, Yeşilay Spor Kulüpleri, gönüllüler ve bisikletseverlerin katılımıyla 81 ilde eş zamanlı yapılacak etkinlik, Trabzon’da Beşirli Spor Kompleksi önünden başlayıp Zağnos Vadisi’nde çeşitli etkinliklerle sona erecek. “Sağlıklı yaşamın keyfini birlikte sürelim” sloganıyla düzenlenen tur, diğer illerde de şehrin önemli merkezlerinden geçerek Türkiye genelindeki bisikletseverleri bir araya getirecek.  Trabzon Yeşilay Şube Başkanı Av. Işıl Demir Güner, her yaştan profesyonel ve amatör bisikletseverin katılımına açık olacak etkinlikle ilgili şunları söyledi: “Hareketli yaşamı desteklemek ve bağımlılıkla mücadele amacıyla bu yıl on birincisini gerçekleştireceğimiz Yeşilay Bisiklet Turu’nda hep birlikte pedal çevirerek bağımlılıklara karşı farkındalık oluşturacağız. Tüm bisikletseverleri, katılımın her yıl giderek arttığı turumuza bekliyoruz.”