Nokta Atış - 18.04.2024 Nokta Atış - 18.04.2024

YENİ ÇEKİCİLİK KAYNAKLARI YARATACAĞIZ

AK Parti Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ergin Aydın, 31 Mart gecesinin ardından seçim zaferi ile birlikte göreve geldiğinde şehrin turizm konusunda ivme kazanması için çalışma gerçekleştireceğini belirtti. Aydın projeleri arasında turizme ayrı bir yer verdiğini dile getirerek turizm çeşitliliğini artması için de gerekli çalışmaların hayata geçeceğini dile getirdi. Aydın, “Turizm dostu şehirlerin stratejisi, önümüzdeki yıllarda turist sayısında sürekli bir büyümenin şehir sakinlerinin yaşam kalitesini bozmamasını sağlamaya da katkıda bulunmak üzerinedir. Aynı zamanda, sadece mevsimsel bir aşırı talep değil, yıl boyunca düzenli bir turist akışı sağlayabilecek yeni çekicilik kaynakları yaratmaya çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

SENDİKALAR CİDDİYE ALINMALI

MHP Trabzon İl Başkanı Ömer Ayar ve yönetim kurulu üyeleri Türkiye Kamu Sen üyeleri ve TÜRKAV Trabzon Şube yöneticileri ile bir araya geldi. MHP Trabzon İl Başkanı Ayar, yerel yönetimlerin şehirlerinde görev yapan sendika ve sivil toplum kuruluşlarını mutlak suretle ciddiye alması ve onlardan faydalanması gerektiğini dile getirdi. Ayar, Türkiye Kamu Sen Trabzon İl Temsilcisi Coşkun Dilber, TÜRKAV Trabzon Şube Başkanı Kenan Kuru ve çok sayıda üyenin katıldığı 31 Mart Yerel Seçimleri İstişare Toplantısında,  “Demokrasi ve özgürlüklerin en önemli temsilcileri ve mihenk taşı olan sendikalarımızı, sivil toplum ve meslek kuruluşlarını her zaman önemsiyor ve değer veriyoruz.” açıklamalarında bulundu.

ENFLASYON MUHASEBESİNİN ETKİLERİ ANLATILDI

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasında (TTSO) düzenlenen panelde enflasyon muhasebesinin iş dünyasına etkileri ve yapılması gereken çalışmalarla ilgili oda üyesi firma temsilcilerine bilgi verildi. Panele TTSO Başkanı Erkut Çelebi, Meclis Başkan Yardımcısı Selçuk İskender, TTSO yönetim kurulu ve meclis üyeleri, Trabzon Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Cüneyt Hayal ile oda üyesi firma temsilcileri katıldı. TTSO Başkanı Erkut Çelebi, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ile çok güzel çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Çok önemli olan enflasyon muhasebesi, uygulanması ve iş dünyasına etkileri konusunda bizlere bilgi verecekler. Çalışmalarımıza yaptıkları katkı nedeniyle kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi. Trabzon SMMMO Başkanı Cüneyt Hayal de enflasyon muhasebesi uygulamasıyla ilgili örnekler vererek, “Şirketlere, özkaynak yapılarını güçlendirmelerini ve sermaye artışlarını yapmalarını tavsiye ediyoruz. Ayrıca aktiflerinde kayıtlı olan ancak fiili olarak ellerinde olmayan amortismana tabi iktisadi kıymetlerin bilançolarından çıkışını yapmaları gerekiyor. Her firmanın mali yapısı kendine özgü olduğu için de vakit geçirmeden mutlaka mali müşavirleriyle görüşmelerini ve enflasyon muhasebesi konusunda yol haritalarını belirlemelerini önemle tavsiye ediyorum.” ifadesini kullandı. Panelde Cüneyt Hayal ve Yeminli Mali Müşavir Atakan Al tarafından enflasyon muhasebesinin iş dünyasına etkileri ile ilgili sunum yapıldı, katılımcıların soruları yanıtlandı. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkut Çelebi ile Meclis Başkan Yardımcısı Selçuk İskender, panele katılımları nedeniyle Hayal ve Al'a plaket takdim etti. Etkinlik toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.