CHP GENEL BAŞKANI GELİYOR

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 19 Mart'ta başlayacak olan Karadeniz turuna çıkacak ve 20 Mart'ta Trabzon'da olacak. CHP Genel Başkanı Özgür Özel Genel başkan olduktan sonra ilk defa Trabzon’a geliyor. Özgür Özel 20 Mart Çarşamba saat 12.00’da Trabzon Meydan Parkı’nda vatandaşlara hitap edecek.

TRABZON’DA 18+1 YAPACAĞIZ!

AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu, gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunurken seçim çalışmaları hakkında da bilgiler verdi. İl Başkanı Mumcu, 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde milletin, tercihini yine hizmet siyasetinden yana kullanarak AK Parti’yi sandıktan açık ara birinci parti olarak çıkaracağına inançlarının tam olduğunu ifade ederek, “Cumhur İttifakı olarak Milliyetçi Hareket Partimizle birlikte yürüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Sayın Devlet Bahçeli'nin omuz omuza dik duruşu var. Bizler de Trabzon’umuzda 18 ilçemiz ve büyükşehir belediyemizde adaylarımızla saha çalışmalarını büyük bir hızla devam ettiriyoruz. Milletimiz çok büyük bir teveccüh gösteriyor. Bunu sahada gözlemliyoruz. Milletimizden aldığımız güçle Cumhur ittifakı olarak bu seçimlerde en yüksek oyu alarak Trabzon’da 18+1 yapacağız.” dedi.

TÜRK SOMONUNU DKİB TANITACAK

Nokta Atış - 01.04.2024 Nokta Atış - 01.04.2024

Doğu Karadeniz Bölgesinin yeşil altını konumundaki Türk Çayının ihracatının daha da artırılması ve yurt dışındaki potansiyel pazarlarda tanıtımının yapılması ile son yıllarda Karadeniz Bölgesinin parlayan sektörü olarak ihracatta ön plana çıkan Türk Somonunda ihracat yapılan ülke sayısının çeşitlendirilerek yurt dışı pazarlarda tanıtımının yapılabilmesi amacıyla Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliğinin (DKİB) hazırlamış olduğu 2 adet Tanıtım Projesi, Ticaret Bakanlığınca Turquality Desteği kapsamına alındı. Projeler kapsamında DKİB, Türk Çayı ve Türk Somonunun yurtdışı pazarlarda 4 yıl boyunca tanıtımını yaparak söz konusu ürünlerin ihracatının ve ülke çeşitliliğinin artmasını sağlayacak. Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan DKİB Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Kalyoncu; Bölgenin iki değerli ürünü olan Türk Çayı ve Türk Somonunun ihracatının daha üst rakamlara ulaştırılması amacıyla potansiyel olarak görülen yurtdışı pazarlarda; yazılı görsel basın, sosyal medya, influencer,  tadım etkinlikleri, fuar katılımı gibi tanıtım faaliyetleri düzenleyerek ürünlerin nihai tüketici gruplarına tanıtımı yapılarak her iki ürünün ihracatının daha üst noktalara ulaştırılmasını amaçladıklarını belirtti. Ticaret Bakanlığının onayları dahilinde düzenlenecek olan bu tanıtım etkinliklerin 4 yıl boyunca devam edeceğine değinen Kalyoncu, Türk Somonunda özellikle pazar çeşitliliğin sağlanması açısından sektörün tanıtıma büyük ihtiyacı olduğunu ve bu kapsamda da ilk etapta uzak ülkeler; Çin, Japonya, ABD ve Kanada gibi pazarlardaki etkinliklere ağırlık vereceklerini ifade etti. Kalyoncu, 2024 yılında start verilecek bu projelerle 4 yıl boyunca yurt dışı pazarlarda çeşitli tanıtım etkinlikleri düzenleneceğini ve sonrasında da sektörlerle istişare edilerek ihracatın artırılmasına yönelik güncel gelişmelere uygun sektörlerin ihtiyaç duyacağı yeni projelerin hayata geçirileceğini belirtti.

Editör: Esra Nur Pervan