YILDA 1.5 MİLYON YOLCUYA HİZMET VERECEK

AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu, Trabzon Havalimanında yapımı devam eden yeni dış hatlar gelen yolcu terminalinde incelemelerde bulundu. AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu şehrin turizm açısından bir yatırım cenneti haline gelmesi için var güçleri ile çalıştıklarını aktardı. Mumcu, “Havalimanımızda yapmakta olduğumuz geliştirmeler ile her açıdan cazip bir kent halini almak için çalışıyoruz. Yapımı devam eden ve tamamlandığında havalimanımızı modernite açısından bir üst seviyeye çıkartacak olan Yeni Dış Hatlar Gelen Yolcu terminalimiz 2800 metrekare bir alan üzerinde inşa ediliyor, söz konusu bu alan içerisinde 6 adet rent a car ofisi, 1 adet free shop, 1 adet kafeterya, 1 adet büfe, 1 adet döviz bürosu, 2 adet kayıp eşya ofisi, 2 adet kayıp eşya odası, 2 adet deport yolcu odası, 2 adet karantina odası ve 8 adet idari ofis şeklinde tasarlanarak kıymetli hemşehrilerimin hizmetine sunulmuş olacak. İnşası tamamlanarak hizmete girdikten sonra yılda 1.5 milyon yolcuya rahatlıkla hizmet vermeye başlayacak olan bu alan son teknoloji sistemler ile donatılarak yolcularımıza daha iyi hizmet verecektir. Henüz inşa aşamasında olan bu güzide eserin kadim şehrimiz Trabzon’umuza ve bu şehrin güzel insanlarına şimdiden hayırlar getirmesini en kalbi duygularım ile temenni ediyorum.” dedi.

TRABZON’DA GÜZEL BİR HİKAYE YAZMAK İSTİYORUM

İYİ Parti Trabzon İl Başkanlığına atanan Opr. Dr. Muhammet Erkan dün Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklamasında bulundu. Başkan Erkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İYİ Parti’nin il başkanı olarak atanmak benim için büyük bir onurdur. Bu onurlu göreve layık olacağıma inanıyorum. Yerel seçimlerde aldığımız kötü sonuç ve ardından yaşanan kurultay süreci ve ilimizde yaşanan istifalar sonucunda bu gün ne kadar zor bir görevi devraldığımın farkındayım. İnşallah arkadaşlarımızla birlikte kısa sürede bütün zorlukları aşarak, teşkilatlarımızı yeniden kurarak partimizi Trabzon’da yeniden ayağa kaldıracağız ve iktidar yolculuğumuza devam edeceğiz. Görev aldığımız ilk günden itibaren İl yönetimini oluşturma çalışmalarımıza başladık. Teşkilatlarımızla sürekli görüşüyoruz.  Milletvekilimizle, teşkilat başkanımızla ve diğer genel merkez yöneticilerimizle devamlı istişare halindeyiz. Her şeyden önce çok titiz davranıyorum. Onun için süreç biraz zaman alacak. Yönetim yapmak için yönetim yapmayacağım. Başarılı olacak, partiyi büyütecek, iktidar yolculuğunda bize katkı sağlayacak arkadaşlarımı belirlemeye çalışıyorum. Trabzon’da güzel bir hikaye yazmak istiyorum. Başarılı bir ekip oluşturacağıma inanıyorum.  Partimizi büyütmek, toplumun her kesimine açmak temel hedefimizdir. Özellikle gençlerimizi ve kendini genç hisseden bütün Trabzonlu hemşehrilerimi siyaset yapmak için partime davet ediyorum. İYİ Parti’nin önü açıktır. Bizim hedefimiz iktidara yürümektir. Çıktığımız bu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Teşekkür ediyorum.”

HAYAT KURTARAN MÜDAHALE

Nokta Atış - 07.06.2024 Nokta Atış - 07.06.2024

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği eğitimlerin önemi bir kez daha gözler önüne serildi. Büyükşehir Belediyesi personeli Muhammet Toprak, aldığı heimlich manevrası eğitimi sayesinde bir kişinin hayatını kurtardı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren İlk Yardım Eğitim Merkezi, sunduğu eğitimlerle insan hayatına dokunuyor. Bu merkezde eğitim alarak başarılı bir şekilde hayata geçiren Büyükşehir Belediye personeli Muhammet Toprak, uyguladığı heimlich manevrasıyla bir kişinin hayatını kurtardı. Ortahisar ilçesi Kemerkaya Mahallesi’nde bulunan kafenin önünde bir kadının nefes almakta zorlandığını fark eden Toprak, hemen müdahale etti. Boğazına yabancı cisim kaçan kadın, Muhammet Toprak’ın heimlich manevrası sayesinde kurtarıldı. Bu olay çevredeki vatandaşların takdirini toplarken, kurtarılan kadın, Toprak’a ve diğer yardımseverlere teşekkür etti. O anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı.