Trabzon Üniversitesi Mahmut Goloğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabat İlçe Müftüsü Yusuf Genç, Trabzon Üniversitesi Kültür, Spor ve Sağlık Daire Başkanı Recep Demir, AK Parti Akçaabat İlçe Kadın Kolları Başkanı Satu Şahin, AK Parti Akçaabat İlçe Gençlik Kolları Başkanı Rabia Öztürk ve vatandaşlar katıldı.

Akçaabat’ın ilçe oluşunun 137. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen konferansta dikkat çeken paylaşımlarda bulunan Prof. Dr. Nurullah Genç, dünyaya adaletin gerek olduğunu ve bunu da Türkiye’nin sağlayacağını söyledi. Prof. Dr. Nurullah Genç, “Bugün için insanlığın ve dünyanın içinde bulunduğu durumu daha iyi kavrayabilmek hepimiz için son derece önemlidir. Bu Dünyaya Ne Gerek konferansımızla aslında bu dünyaya ne lazım, bu dünya için şu anda gereken şey nedir bunu sorgulayacağız. Biraz felsefe biraz realiteyle yeni ufuklara yelken açacağız. İçinde yaşadığımız dünyamızda ve günümüzde gündelik işlerle oyalanıp yaşamımızın asıl amacını unutuyoruz. Daha da açık ifade etmek gerekirse gündelik yaşamda önümüze sunulanlarla köreltiliyoruz, köleleştiriliyoruz. Bizler bunun farkında olan bireyler olarak bu dünyaya adaletin, hak ve hukukun gerekli olduğunun farkında olan bireyleriz. Kar tanesi misali bu farkındalığı geniş kitlelerle paylaşıp çığ gibi büyüyeceğiz. Farkındalık, bilgi ve bilinç bizim en büyük kalkanımız olacak.” Dedi.  

Konferansın sonunda duygu ve düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Hepiniz, Akçaabat’ımızın ilçe oluşunun 137. Yıl dönümünü ve 28 Kasım Akçaabatlılar Günü vesilesiyle düzenlediğimiz konferansımıza hoş geldiniz, safalar getirdiniz.  Güzel bir akşamda güzel bir konferansla siz değerli hemşehrilerimizle bir araya geldik.  Kıymetli hocamızın anlattıkları şahsen beni çok etkiledi. Yaşamımda kulağıma küpe edinebileceğim notlar aldım ve bunlardan da faydalanacağım.  Eminim ki sizler de en az benim kadar etkilenmiş ve faydalanmışsınızdır.  Kıymetli Nurullah Genç Hocamızın, ağzına, yüreğine ve emeğine sağlık. Bu programın hazırlanmasında emeği geçenlere ve Değerli Nurullah Genç Hocamıza bu güzel akşam teşekkür ediyorum.  Hocamızı Akçaabat’ta ağırlamaktan memnuniyet duyduğumu ifade ederek sizleri saygı, sevgi ve muhabbetlerimle selamlıyor; iyi akşamlar diliyorum.” Dedi.

Konuşmaların ardından Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Prof. Dr. Nurullah Genç’e günün anısına plaket takdim etti.

Trabzon’da çocuklar karne gününde eğlendi Trabzon’da çocuklar karne gününde eğlendi

Kaynak: Kamil Anahtar - Karadenizde Sonnokta