Ortahisar ilçesinde bulunan Tevfik Serdar Anadolu Lisesi yol güzergahında yapılan değişiklik nedeniyle öğrenciler mağdur oldu. Mahalle sakinleri de kapalı yol konusunda yetkililerden çare bekliyor.

SEBEP TARİHİ HAMAM MI?

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde bulunan Tevfik Serdar Anadolu Lisesi’nde 1 yıldır kapatılan kapı ve yol güzergâhında yapılan değişiklik nedeniyle öğrenciler ve mahalle sakinleri mağduriyet yaşıyor. Anayol ile arasında 500 metre mesafe bulunan okulda, öğrenciler kapatılan kapı nedeniyle okula varmak için bir kilometre yol yürümek zorunda kalıyor. Yol güzergahında bulunan tarihi hamamın restore edilip turizme kazandırılması nedeniyle okul yolu güzergahının değiştiği kaydedildi.

YETKİLİLER ÇÖZÜM BULSUN

KKTC Milli Eğitim Bakanlığı Trabzon'daki iki üniversite ile anlaştı KKTC Milli Eğitim Bakanlığı Trabzon'daki iki üniversite ile anlaştı

Durumdan şikâyetçi olan mahalle sakini Necmettin Sezen, “Talebenin burada çok büyük bir mağduriyeti var. Çocuklarımız, orunlarımız bu okula gidiyor. En az 10 senedir öğrenciler bu kapıdan giriş çıkış yapıyor. Sahilden gelen araçların girişi de buradandı. Bu sene askeri hamam yapıldıktan sonra bir park sorunu olmuş. Bir anda okula giriş kapısı kapatıldı. Yetkililerden bu konuda bir çözüm bekliyoruz. Öğrenciler araba yolundan geçiyor, üstten dolaşıyor. Çocuklarımız mağduriyet yaşıyor.” dedi.

Muhabir: Sonnur ÖRNEK