. ODTÜ Teknokent Spor Kulübü ve Alves Kablo Amp. F.S.K. ile birlikte 9 puanla 3. sırada olan ekip zirvenin en iddialı takımlarından. Şu ana kadar 3 maçını galibiyetle sona erdiren Ampute Futbol Takımı; İzmir BŞ. BEL. Genç. S.K.’yı  deplasmanda 4-0, Urfa DEPSAŞ Enerji S.K.’yi kendi sahasında 2-1, Kayseri Melikgazi BEL. S.K.’yı deplasmanda 1-0’lık skorlarla yendi.

Teknik Direktör Faruk Kuduban, bu sene şampiyonluğun en iddialı takımı olduklarını belirterek, “Bu konuma adım adım geldik. Her yıl kendimizi daha da geliştirerek Süper Lig’e çıktık. Gelişmemiz Süper Lig’de de devam ediyor. Hâlihazırda liderle aynı puandayız. İnşallah da ligi şampiyon olarak tamamlayarak Trabzon’da bir ilki başarmak istiyoruz.” diye konuştu.

Ortahisar Belediyesi Kadın Hentbol Takımı ise, 1. Lig B grubunda 10 puanla liderliğini sürdürüyor.

Kadın Hentbol Takımı, deplasmanda Yozgat ASP’i 34’e 28, kendi sahasında Samsun Hentbol Takımı’nı 49’a karşı 23, deplasmanda Elazığ SYSK’yı 31’e karşı 25, Siirt İl Özel İdaresini kendi sahasında 45’e karşı 31, Sivas Belediyesi’ni ise deplasmanda 40’a karşı 30’luk skorlarla mağlup etti.  Grubundaki beş maçını galibiyetle sona erdiren Kadın Hentbol Takımı şimdiden gözünü Süper Lig’e dikti.

Trabzonspor Başkanı Doğan: "Kongrede gereken cevabı verir yollarız" Trabzonspor Başkanı Doğan: "Kongrede gereken cevabı verir yollarız"

Ortahisar Belediyesi Kadın Hentbol Takımı bu haftaki maçını 3 Aralık Pazar günü kendi sahasında Kırşehir Belediyesi’yle oynayacak. Beşirli Spor Kompleksi’ndeki maç saat 13.00’te başlayacak.

Kadınlar Hentbol 1.ligi B grubunda ligin başlangıcından itibaren liderliğini sürdüren Ortahisar Belediyesi Kadın Hentbol Takımı’nda moraller oldukça yüksek. Antrenör Sedat Yavuz ve oyuncular bütün gayretlerinin ve hedeflerinin Türkiye Kadınlar Hentbol Süper Ligi’ne yükselmek olduğunu dile getirdi.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ise, spor kulüplerinin göstermiş oldukları başarıdan son derece memnun olduğunu belirterek, “Trabzon gibi spor şehrinde takımlarımızın liglerinde göstermiş olduğu başarının önemli olduğunu düşünüyorum. Ampute Futbol ve Kadın Hentbol Takımımız liglerinde liderliği zorluyorlar. Her iki takımımızdan da şampiyonluk bekliyoruz. İnşallah şampiyon olurlar ve şehrimize bir ilki yaşatırlar. Çünkü her iki spor alanı da şehrimiz için çok yeni alanlar. Bu spor branşlarında başarılı olmak şehrimizin spordaki derecelerini çok geniş yelpazelere taşır. Biz maddi ve manevi olarak takımlarımızı desteklemeye devam edeceğiz.” diye konuştu.