Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısının ilk gününde Ortahisar’ın kurban kesim yeri belirlenmesi konusunda sıkıntı yaşandığı konuşuldu. 

AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar görevinden affını istedi AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar görevinden affını istedi

Ortahisar Belediye Başkan Vekili Cüneyt Zorlu, gündem dışı konuşmasında “Kurban yeri konusunda sizler de daha önce sorun yaşamıştınız Ortahisar’da. Fazla alan yok. Büyük sıkıntı çekildiğini biliyoruz. Eski çimento fabrikasının olduğu yeri istedik. Ancak müthiş dirençle karşılaştık. Vermemek için ellerinden geleni yaptılar. Müsait bir alandı. Akoluk’ta bir yer var ancak yolun kenarı. Bir önceki yer. Burayı kullanmak güvenlik anlamda sıkıntılı. Birkaç ortaklı bir yer. Sorun teşkil ediyor. Hem hayvanların yola kaçması, araçların durması.. O hengamede tehlike yaratan bir yer. Bir de Beşirli var. mecbur kalacağız orada yapmaya. Kokudan dolayı çevreye verdiği zararları biliyoruz. Büyükşehir olarak yer desteğinizi bekliyoruz. Yer bulmakta zorluk çekiyoruz. Herkesi memnun etmek mümkün değil” diye konuştu. 
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Kurban yeri konusunda destek olmalıyız. İlçe belediyemizin uhdesinde olan bir konu. Çimento yerine neden karşı çıkıldı bilmiyorum ama Beşirli’deki yer olmuyor. Orada yaşayanlar bundan mustarip olmuştu. İster istemez koku oluyor. Uygun görmüyoruz orada. Sosyal alanlarla etkileşimi olur mu? Değerlendirelim. Akoluk’ta da yaptık. Geçen yıl orada hastalık çıkmıştı. Zorunlu olarak Gülcemal’e gelmiştik. ” şeklinde belirtti.

Editör: Sonnur Örnek