Trabzon 1. Amatör Küme ’de zirve hesapları yapan üç takımın kaptanları, hedeflerinin play-0ff’a kalarak bir üst lig olan Bölgesel amatör lige yükselmek olduğunu dile getirdi.

MÜNİR SATILMIŞ(1461 SOĞUKSUSPOR)

Trabzon Uzungöl'de fiyat tarifelerine denetim Trabzon Uzungöl'de fiyat tarifelerine denetim

Trabzon 1. Amatör Küme A Grubu’nu ilk yarıda zirvede tamamlayan 1461 Soğuksupor’un kaptanı  Münür Satılmış, ikinci yarıda da yollarına emin adımlarla devam edeceklerini söyledi. İlk yarıda oynadıkları karşılaşmaların birçoğunu çekişmeli geçtiğinin altını çizen Satılmış, ‘Kolay kazandığımız maçlarda oldu. Ancak bazı maçlarda rakiplerimizin direncini gördük. İlk yarıyı lider tamamladık. İkinci yarının ilk maçında sahamızda Trabzon Telekom ile 1-1 berabere kaldık. Genç bir rakip karşısında istediklerimizi yapamadık. Bana göre bir kaza maçıydı. Bu maçı telafi edeceğimizi umuyorum. Her maça iyi motive olmak lazım. Grupta elbette çok iyi takımlar var. Lider olduğumuz için rakiplerimiz bize karşı daha dirençli oynuyor. 13. Haftada deplasmanda Beşikdüzü Yeşilyurt ile karşılaşacağız. Bu maçı kazanarak kendimizi affettireceğiz. Play-Off’a çıkarak ve daha sonra Bölgesel Amatör Lige yükselmeyi hedefliyoruz’’dedi.

NECDET KABA(İDMANOCAĞI)

Uzun bir profesyonel futbol hayatının ardından sezon başında Trabzon’un köklü kulüplerinden Idmanocagı’nın transfer teklifini kabul eden sarı-kırmızılı takımın 38 yaşındaki deneyimli futbolcusu,kendisine  duyulan güveni kabul ettiğinibelirtti. Kaba, ‘’ İdmanocağı Kulübü başkan yardımcısı Fatih Tonyalı çok yakın arkadaşım ve dostum. Onun teklifini reddedemedim. Tarihi misyonu olan İdmanocağı’nın formasını giymek bana nasıp oldu. İlk yarıda sakatlıklar bazı maçlarda belimizi büktü ve gurubu ikinci sırada tamamladık. Genç ve deneyimli oyuncularının harmanlanması  yapan teknik direktörümüz Osman Kastan idaresinde ikinci yarıda bir üst yerde olacağımızı umuyorum.. Hedefimiz Play-Off’a kalmaktır. Daha sonra hedefimiz ise  gidebileceğimiz yere kadar gitmektir.’’dedi.

A.KERİM GÜLEN (MAÇKA BELEDİYESPOR)

Trabzon 1. Amatör Küme A Grubu’nu ilk yarıda 1461 Soğuksuspor’un arkasında ikinci sırada tamamlayan Maçka Belediyespor’un takım kaptanı A.Kerim Gülen, ikinci yarıdan çok mutlu. Gülen, sezon başından yeniden bir yapılanmaya ile lige başladıklarını ve ilk yarıda başarılı bir grafik çizdiklerini ifade etti. Gülen,’’Genç bir ekibiz. Deneyimli futbolculara da sahibiz. Hedefimiz önce Play-Off’a kalıp daha sonra ise Bölgesel Amatör Lige yükselmektir. Maçka Belediye Başkanım Sayın Koray Koçhan, bizimle beraber. Maddi ve manevi olarak desteklerini esirgemiyor. Takım olarak biz de bunun karşılığını vermeye çalışıyoruz, Maçka’mıza profesyonel  lig maçlarını getirmek istiyoruz. İlçe olarak bunu hakkediyoruz. İkinci yarıda da taraftarlarımızı tribünlerde görmek istiyoruz.İkinci yarının ilk maçında kardeş kulübümüz Esiroğlu Belde spor ile 0-0 berabere kaldık. Bu maçın üzüntüsünü yaşıyoruz. Çok önemli 2 puan kaybettik’’dedi.

Kaynak: Kamil Anahar - Karadenizde Sonnokta