Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde açıklanan Kamuda “Tasarruf ve Verimlilik Paketi” üzerine Trabzon’da kamu kurumlarının tedbir almaya başlayıp başlamadıkları merak konusu oldu. Trabzon Büyükşehir Belediyesinde araç analizi yapılarak tasarrufa gidileceği açıklanırken Ortahisar’da personel fazlalığı gündem geldi.

PERSONEL ALMADA KETUM DAVRANIYORUZ

Ortahisar Belediye Başkan Vekili Cüneyt Zorlu, “Ortahisar Belediyesi olarak tasarruf tedbirleri almaya başladık. Büyükşehir bu konuda neler yaptığını, özellikle personel istihdamı konusunda sayımızın çok olduğunu ve artık personel alma konusunda ketum davrandığımızı, Büyükşehirin tasarruf konusunda araçtır, gereçtir, kiralamasıdır gibi nasıl politika izleyeceğinizi sormak istiyorum.” şeklinde konuştu.

AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar görevinden affını istedi AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar görevinden affını istedi

BÜYÜKŞEHİRDE ARAÇ TASARRUFU

Başkan Genç, “Tasarruf tedbirleri bağlamında araçlarla ilgili çalışma yaptırdık. Nihayetlendimek üzereyiz. Kiralanan makinelerle ilgili de fayda maliyeti analizi yaparak personel istihdamı konusunda da sıkı disiplinle yola devam etmeyi istiyoruz. Zaten hükümetimiz tarafından da tasarruf tedbirleri açıklandı.” diye belirtti.

Editör: Sonnur Örnek