Trabzonspor yeni sezon  ‘İnatçı formalar’ını tanıttı Trabzonspor yeni sezon ‘İnatçı formalar’ını tanıttı

Sezon arasının planlamasını yapan Trabzonspor yönetimi, transfer için kolları sıvadı.

Teknik direktör Abdullah Avcı'nın yönetime bildirdiği bölgelerden biri de kanat forvet pozisyonu. Scout ekibinin çalışmalarından birçok isim çıkarken, Maksim Samorodov bu adaylar arasında parladı. Abdullah Avcı da oyuncunun maç videolarını izledikten sonra Kazak futbolcuya onay verdi. Yaşı, maliyeti ve potansiyeli sebebiyle 21 yaşındaki oyuncu parladı. Fırtına, devre arasında Aktobe'li futbolcu için harekete geçecek. Samorodov'un da teklife sıcak yaklaşması bekleniyor.

Kazak futbolcu, Trabzonspor'a transfer olması halinde TFF'nin tanıdığı hak kapsamında yerli statüsünde sayılacak ve yabancı kontenjanına dahil olmayacak.

GOLE BÜYÜK ETKİSİ VAR

Karadeniz temsilcisinin renklerine bağlamak istediği Maksim Samorodov kanat-forvet pozisyonunda oynuyor. İki ayağını da etkili kullanıyor.

Bu sezon Aktobe formasıyla 30 karşılaşmaya çıkan 21 yaşındaki futbolcu 7 defa fileleri sarsmayı başardı. 3 de asist yaptı.

Ana pozisyonu sol kanat. Aynı zamanda forvet, sağ kanat ve 10 numara pozisyonlarında da görev yapabiliyor. Trabzonspor oyuncuyu renklerine bağlaması halinde ikinci devre ciddi bir kanat rotasyonuna sahip olacak. Trezeguet, Edin Visca, Mislav Orsic, Nicolas Pepe'den oluşan kadroya Samorodov da katılacak.