Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Trabzon Dernekler Federasyonu himayelerinde düzenlenen Trabzon Tanıtım Günlerine katıldı. Etkinlik alanında bulunan stantları gezen Bakan Uraloğlu, “Trabzon kültürünün, sosyal hayatının ve coğrafi özelliklerinin yansıtıldığı bu etkinlikler Trabzon’u tanıtma noktasında çok kıymetli bir görevi yerine getiriyor. Gurbette yaşayan Trabzonlulara da hasret gidermek için güzel imkanlar sunuyor.” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Başkent Trabzon Dernekler Federasyonu koordinasyonunda gerçekleştirilen Trabzon Tanıtım Günlerinde ilçe belediyelerinin de katkılarıyla hazırlanan stantları gezdi. Trabzon’un ulaşımı, turizmi ve ekonomik atılımları sayesinde artık Türkiye’de önemli bir noktaya eriştiğini belirten Bakan Uraloğlu, “Trabzon binlerce yıllık bir kültür mozaiği, kardeşlik, kültür, turizm ve ticaret şehridir. Ahenk içerisinde yaşayan binlerce yıllık bir kültür mozaiğidir.” açıklamasında bulundu. 

Ali Çankaya'dan 14 Mayıs Çiftçiler Günü Mesajı Ali Çankaya'dan 14 Mayıs Çiftçiler Günü Mesajı

“22 Yılda Trabzon’u Hizmet ve Eser Siyaseti İle Tanıştırdık”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Trabzon’un ulaşım ve iletişim altyapısında çağ atladığının altını çizen Uraloğlu, “22 yılda Trabzon’u hizmet ve eser siyaseti ile tanıştırdık. Ticari ve sosyal anlamda atılımlarda bulunduk. Şimdi de bu güzide etkinlikler ile Trabzonun kültürel, sosyal, ve coğrafi özelliklerini 85 milyona tanıtıyoruz. Ayrıca gurbette yaşayan Trabzonlular için de hasret gidermek için çok kıymetli bir görevi yerine getiriyor.” diye konuştu. 

“Asıl Amaç Kaynaşmak, Kucaklaşmak, Bolluk ve Berekete Ortak Olmaktır”

Bu tür etkinliklerde Trabzon’un güzelliklerini, zenginliklerini, bolluk ve bereketini tanıtmak, tattırmak ve göstermeyi amaçladıklarını belirten Uraloğlu, “Burada amaç ticaret değil, asıl amaç kaynaşmak, kucaklaşmak, bolluk ve berekete ortak olmak, kültürleri tanımak ve tanıtmaktır. Bu kapsamda burada bu güzel etkinliğe katkı sunan herkesi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Editör: Sonnur Örnek