Düşünceleri yüz yıllara bin yıllara ışık tutan büyük Atatürk; unutma ki Türk gençliği ve Türk milleti cumhuriyetin ve senin ilkelerinin yılmaz bekçisidir. Biz Türk gençliği ve Türk milleti olarak gösterdiğin hedefe durmadan yürümeye ayrıca Bursa Nutku'nda da söylediğin gibi cumhuriyeti korumaya ve kollamaya yemin ettik.

Unutma ki büyük insan, büyük komutan en büyük devlet adamı Atam; senin ilkelerin ve senin Türk gençlerin var oldukça Türkiye Cumhuriyeti ilelebet var olacaktır. Büyük komutan, bize nelerle karşılaşacağımızı yüz yıl önce söyledin. Türk gençliğinin damarlarında dolanan asil kan Türk milletine, Türkiye cumhuriyetini ve senin ilkelerini korutmak için hazır beklemektedir.  

Unutulmasın ki birinci vazifemizin ne olduğunu Türk gençliği olarak bilmekteyiz. Senin gençlerin senin ışığından asla ve asla ayrılmayacaktır.

Bu satırları sen hayattayken yazmak isterdim ama olsun, sen bize; " Beni görmek demek mutlaka yüzümü girmek demek değildir, benim düşüncelerimi fikirlerimi anlıyor uyguluyorsanız bu kafidir." demiştin. Türk gençleri olarak açtığın yolda durmadan yürüyeceğime ant içiyor varlığımı Türk varlığına armağan ediyorum. 

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!.