Başkan Ekim karne sevincine ortak oldu Başkan Ekim karne sevincine ortak oldu

HAKİKATEN ÖNEMLİ İŞLERE İMZA ATTIK

Başkan Zorluoğlu, şunları söyledi: “İkinci dönem Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı olarak devam edip etmeyeceğim Sayın Cumhurbaşkanımızın ve partimizin kararıdır. Onların vereceği karar benim başım üzerinedir. Trabzon’da birinci dönemimizde hakikaten önemli işler yaptık sadece Ortahisar’ın altyapısı bile tek başına gerçekten çok büyük bir hizmetti bu şehre.”

ALTYAPI MESELESİNİ ÇÖZÜME KAVUŞTURDUK

“Şuana kadar 400 kilometrenin üzerinde içme suyu hattını değiştirdik. Kanalizasyon, yağmur suyu, doğal gaz, telekomünikasyon alt yapısını buna eklediğinizde Trabzon’un 60-70 yıllık altyapı meselesini çözüldüğünü rahatlıkta söyleyebilirim. Büyük yağmurlar yağıyor Türkiye’nin her yerinde şehirleri nasıl suların bastığını görüyorsunuz Trabzon’da birkaç yıldır ciddi sorunlar ile karşılaşmıyoruz. Çok büyük yağmurlar yağar, felaketler olur gene karşılaşabiliriz büyük konuşmak istemiyorum ama bu yatırım işidir. Altyapıya yatırım yaparsanız bunu önleyebilirsiniz. Ortalama yağmurlarda bu tür felaketler ile Trabzon artık karşılaşmıyor.”

ADIM ATILAMAYAN BİR SÜRÜ HİZMET VARDI

“Gerçekten Trabzon’da yıllardır konuşulan adım atılamayan bir sürü hizmetten bahsedebiliriz. Kahramanmaraş Caddesi’nin yayalaştırılması, otogarın bütünü ile yeni bir konsept ile Türkiye’nin en prestijli yapısı olarak artık yeni yerinde hizmete girmesi.  Ganita-Faroz arasındaki sahil düzenlemesi Türkiye’de gündem oldu. Yaz boyunca milyonun üzerinde insan orayı ziyaret etti, etmeye devam ediyor. Kadın Yaşam Merkezi bölgede ilk. Onun yanına ekleyeceğimiz otoparklar, Kadınlar Hali, Performans Merkezi, Fatih Parkı’ndan oradaki okul, ilçelerdeki çalışmalar pazar yerleri, caddeler gibi birçok çalışma yapıldı.”

YÜZLERCE İRİLİ UFAKLI PROJE

“Trabzon’da başarılı bir şekilde yüzlerce irili ufaklı proje yaptık. Özellikle Trabzon’a dışarıdan gelenler bu değişimi daha çok fark ediyor. İnsanlar Trabzon’da bir değişim, dönüşüm, güzelleşme var, her yerde bir dokunuş var bu devam etmeli diyor. İkinci dönem belediye başkanlığımın devam etmesinin şehir adına da şahsım adına da iyi olacağını düşünüyorum. Bu benim düşüncem ama takdir tabi ki Sayın Cumhurbaşkanımızın ve AK Parti Genel Merkezi’nin. 22-23 yıldır devlete hizmet ediyorum.”

BENİM İHTİRASIM YOK

“Her görevi yaptım şimdi belediye başkanlığı yapıyorum o manada benim bir ihtirasım yok. Şehrimizi seviyorum ve şehirde son 4-5 senedir gerçekten güzel işler yapıldığını herkes görüyor, hakkımızı teslim ediyor. Vatandaşta ciddi bir karşılık var. Anketleler de çok ciddi anlamda halkımızdan destek görüyoruz o manada nasip diyelim. Aralık ayının herhalde ortalarına kadar açıklama yapılır. Memleketimiz için şehrimiz için en hayırlısı ne ise onu temenni ederim.”

Kaynak: Selahattin Özcan - Karadenizde Sonnokta