Yomra Kalkınma ve Dayanışma Vakfı’nda göreve gelen yeni yönetim, bir yılını bile doldurmadan, hem Vakıf senedi amaçlarına uygun hizmetlerini sürdürürken aynı zamanda da Yomra İlçesine; modern  ve kalıcı bir Vakıf hizmet binasının inşaatına, aralıksız hız kesmeden devam ediyor.

Yomra Vakfı Başkanı Sayın Yüksel Ayaz başkanlığında toplanan Yönetim Kurulu 2023 yılının son yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Ayaz; “Biz sözümüzün ve projelerimizin arkasındayız. Yomra bizim evimiz, yurdumuz. Ekibim ile maddi ve manevi olarak her zaman hizmet yarışı içerisinde olacağız. Yomra’mızda dokunmadığımız mahalle, köy ve özellikle insanı hizmetler kalmayacaktır. Yönetim olarak bizler; sadece aktifliğimizi ve hizmet akışını hızlandırmak için hizmet binamızın planlanan zamandan önce bitirmenin gayretini veriyoruz ”dedi.

DOKAP’tan Akçaabat Belediyesi’nin tarım projesine destek DOKAP’tan Akçaabat Belediyesi’nin tarım projesine destek

Yaklaşık 2/3 ay gibi kısa bir sürede hizmet binasının açılışını yaparak hemşerilerine buradan daha çağdaş ve modern hizmet vermeye başlayacaklarını sözlerine ekleyen Başkan Ayaz, sözlerine şöyle devam etti; “Bizlerin yansıra, hayırsever iş insanlarının ve tüm belediyelerimizin de katkılarıyla hizmet binamızın kaba inşaatının bitim aşamasına geldik. Bundan sonra iç donanım ve mimarı işçiliğimiz kaldı. Allah nasip ederse en kısa sürede bitireceğiz. Bu yolda  bizlere inanan, maddi ve manevi bağ kuran, yardım eden herkese, en kalbi duygularımla yönetimim ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Bu bir inanç ve hizmet yarışıdır. Bizler  var oldukça bu yarışın hep içerisinde kalacağız” dedi.

Vakıflar; Hayır ve sosyal güvenlik kurumudur. Hayırlı işlere vesile olmak için vardır. Bu görevin reklamından ve görselinden uzak durmaya çalışıyoruz diyen Başkan Yüksel Ayaz; “Veren el, alan eli görmüyor. Dokunuşlarımızda hep insanı değerler var. Başarılı öğrencilere, başarılı sporcularımıza, barınma sıkıntısı yaşayan hemşerilerimize gibi Vakıf tüzüğümüzde belirtilen amaçlar doğrultusunda destek olmaya çalışıyoruz.  Bizler; Yomra Kaymakamlık bünyesinde bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşların yanısıra Yomra Belediyemiz ve Muhtarlarımız ile de koordineli çalışarak, Yomra’mızın birlik beraberliğine destek olmaya çalışıyoruz. Yaptığımız ve yapacağımız maddi ve manevi tüm  hizmetler yönetim kurulu kararlarımızda alınan kararlar neticesinde yapılmaktadır.” dedi.

Kaynak: Atakan Kadıoğlu - Karadenizde Sonnokta