Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzonspor'un 56. Olağan Genel Kurul Toplantısı'na katıldı. Kulübün her daim destekçisi olduğunu söyleyen Başkan Genç, gelecek sezon için 9. şampiyonluk vurgusu yaptı.

Trabzonspor'da 56. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Kadir Özcan Gençlik Geliştirme Merkezi Nizamettin Algan Salonu'nda yapılan toplantıya iştirak eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Genç, konuşmasına Trabzonspor’un tarihindeki başarılarda imzası olan ve yakın zamanda vefat eden Mehmet Ali Yılmaz, Cafer Hazaroğlu ve Alaettin Ahıskalıoğlu’nu anarak başladı. Başkan Genç, “Hepsi bu güzide kulübe hizmet etmiş, iz bırakmış, gayret göstermiş ve kulübümüzün geldiği aşamada emek vermiş, kıymetli değerlerimizmizdir. Mekanları cennet olsun” dedi.

KARTAL ARAZİSİ GÜÇ KATACAK

Aksu son yolculuğuna uğurlandı Aksu son yolculuğuna uğurlandı

Yerel yönetimler olarak kulübün her zaman destekçisi olduklarını ifade eden Başkan Genç, “Kulübümüzün  sahiplenilmesi adına bu genel kurulları önemsiyorum. Yönetim kurulumuzun çalışmalarında hakikaten Ertuğrul Doğan başkanımız ve kıymetli yönetimimizin bütün gücüyle gayretiyle çalıştığına şahidiz. Bir taraftan ekonomik konudaki mücadelelerini veriyorlar, diğer taraftan da sportif başarı noktasında büyük bir gayreti ortaya koyuyorlar. Biz de Trabzon’umuzda yerel yönetimler olarak bu konuda bütün gücümüzle kulübümüze olan desteğimizi vermeye devam edeceğiz. Bunlardan bir tanesi ve en önemlisi de kısa zamanda ekonomik yönden kulübümüzün rahatlamasına vesile olacak ‘Kartal Arazisi’ diye bildiğimiz Cumhurbaşkanımızın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken Trabzonspor’umuza verdiği yerdir. Bu konuda hem kulüp başkanımız, değerli yöneticilerimiz ve asbaşkanımızla ciddi bir çalışma içerisindeyiz” diye konuştu.  

9. ŞAMPİYONLUĞA OYNAYACAĞIZ

Başkan Genç, sözlerini şöyle tamamladı: "Sürecin hızlandırılması bakımından Çevre ve Şehircilik Bakanımızı bizzat ziyaret ettik. Takip ediyoruz, inşallah en kısa zamanda neticelenir. Kulübümüzün ekonomisi noktasında ciddi bir kazanç olur. Hem İstanbul'da hem de Trabzon’da kulübümüzün projeleri, Trabzonspor Köyü ve Trabzonspor Koleji noktasında bizlerde  arazi tahsisi konusundaki çabalarımızı sürdürüp inşallah nihayetlendireceğiz. Trabzonspor’umuzun hem kurumsallığına hem geleceğine dair olmak üzere de bu çalışmaları sürdüreceğiz. Bu sezon iki tane güzel hedef var. İkisinin de finalindeyiz. İnşallah bu sene ligi üçüncü bitirip Türkiye Kupası'nı alırız. Yapılacak katkı ve  transferlerle de seneye inşallah 9. şampiyonluğumuza oynarız.”