SOYLU SAHADA

2024 yerel seçim startı verildi. Gözlerin üzerinde olduğu il ise hiç kuşkusuz İstanbul. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni yeniden kazanmak isteyen AK Parti startı verdi. AK Parti’nin İstanbul’daki en büyük kozlarından biri de yıllardır İstanbul’da siyaset yapan eski İçişleri Bakanı AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu. ‘Yeniden İstanbul’ programı kapsamında sahaya inen Süleyman Soylu Üsküdar ilçesindeydi. AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, İlçe Başkanı Erdem Demir, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve milletvekilleri ile birlikte Üsküdar’da hemşerileriyle bir araya gelen Soylu, “İstanbul’u yeniden AK belediyecilikle buluşturacağız.” dedi. “Türkiye’de milletin desteğiyle 21 yıllık kesintisiz iktidar tarihi başarıdır.” diyen Soylu şunları ifade etti: “Dünyadaki tüm dalgalanmalara karşı ülkeyi ve milleti muhafaza etmek bu coğrafyada çetin bir iştir. Ve sonunda AK Parti bugün kendi potansiyel gücünü aşan bir işlev edinmiştir. Bunun sahibi millettir. 21. yıl kutlu olsun. Bu asil milletin bir ferdi ve neferi olmaktan büyük onur ve gurur duyuyorum.”

NE ANLAMA GELİYOR!

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın, Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında ‘Kürdistan’ kelimesini kullanan milletvekillerine sert tepki gösterdi. Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında konuşan vekillerden HEDEP Hakkari Milletvekili Onur Düşünmez'in “Kürdistan Bölgesi ile Hakkari’nin Derecik (Rubarok) ilçesi arasındaki Zet Sınır Kapısı’nda alt yapı, yol ve tesisler tamamlanmadı.” ifadeleri üzerine söz alan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın, sert tepki gösterdi. “Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde ayrıştırıcıların ve bölücülerin, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne aykırı her davranış, söz ve eylemin daima karşısında olacağız.” diyen Aydın şu ifadelere yer verdi: “Benden önce konuşma yapan milletvekilleri ne yazık ki ötekileştirilmiş dilden bahsettiler. Ekonomik ırkçılık, ırkçılıktan bahsettiler. Kürdistan'dan bahsettiler. Baktığınız zaman Türkiye'de bölgeler olarak yatırımlara ben bir Karadeniz çocuğuyum ve Trabzon milletvekiliyim. Güneydoğu'dan daha az yatırım almış bir bölgenin çocuğuyum ama bu bölgenin çocukları çocukları ülkesine ve milletine isyankar olmamışlardır. Hep ülkesinin ve milletinin bayrağının ve ezanının yanında olmuştur. Ama buradaki arkadaşlarımız her mikrofonu ellerine aldıkları zaman ötekilere işittirilmiş dilden ve Kürdistan'dan bahsediyorlar. Onun için bu arkadaşların daha duyarlı olmalarını özellikle istirham ediyorum. Dikkat ederseniz Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ve Türkiye'nin milletvekilleri olmalarına rağmen yakalarında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin rozetlerini dahi göremiyoruz. Ne anlam ifade ediyor rozet takmamak? Türkiye Büyük Millet Meclisi rozetini takmamak hangi anlam ifade ediyor? Bunu özellikle dikkatle sunmak istiyorum.”

FIRTINA UYARISI

Nokta Atış - 06.07.2024 Nokta Atış - 06.07.2024

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Trabzon'a bugün için fırtına uyasında bulundu. Fırtınanın, başta Trabzon ve Rize olmak üzere Doğu Karadeniz illerinde bugün öğleden sonra etkili olabileceği ifade edildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarı şu şekilde: “Doğu Karadeniz'de (Trabzon-Rize) rüzgarın bugün öğle saatlerinden sonra batı ve kuzeybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın, akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir”