Kaldırtamadığı internet kabloları evin inşaatının ortasından geçiyor Kaldırtamadığı internet kabloları evin inşaatının ortasından geçiyor

Başkan Hüseyin Avni Özdemir ve beraberindeki heyet, Samsun İl Sağlık müdürü Uzm. Dr. Mustafa Uras ve Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Uğur Sezgin’i ziyaret etti. Ziyarette sağlık alanında yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

“Sağlık çalışanlarına yönelik yapılan psikolojik ve fiziksel şiddeti kınıyoruz”
Uras ve Sezgin ile Samsun’da yapılan sağlık çalışmaları ve sağlık alanının hizmet kapasitelerini istişare eden Özdemir Samsun’un sağlık hizmetleri konusunda gerek devlet gerekse özel hizmetlerde gelişmeye devam ettiğini gözlemlediğini vurguladı. Özdemir, “Sağlık kurumlarının ana omurgasını sağlık çalışanları oluşturmaktadır. Sağlık hizmeti, çalışanlarının memnuniyeti ile orantılı olarak gelişecektir. Mutlu ve huzurlu olmayan görevlilerin hizmet kalitesini sağlayabilmesi mümkün değildir, sağlık çalışanlarına yönelik yapılan psikolojik ve fiziksel şiddeti kınıyoruz. Büyük emekler ile bugünlere gelen sağlık çalışanlarımızın verdiği hizmetleri incelerken, sağlık çalışanlarımıza da hak ettikleri şartları sunmak gerekmektedir. Şehrimiz sağlık alanında yapacağı çalışmalar ve sağlıkta şiddeti önleyici çalışmaları ile öcü konumda olmalıdır. Gecesini gündüzüne katarak çalışan tüm emekçilerimize minnettar olduğumuzu ifade ediyoruz” dedi.
Ziyarette İl Sağlık Müdürü Uras, Çarşambalılar Derneği’nin Samsun için değerli çalışmalar ve etkinlikler yaptığını belirtti.
Uğur Sezgin de Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği’nin bir üyesi olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Kaynak: İHA