Tüm dünyada ve Türkiye’de olduğu gibi Trabzon’da da yeni yıl kutlanıyor. 2024 yılına girerken emniyet güçleri de görevlerini yerine getirmek için kontrol ve denetimlerini sürdürüyor.

Trendyol Süper Lig: Trabzonspor: 4 - MKE Ankaragücü: 2 (Maç sonucu) Trendyol Süper Lig: Trabzonspor: 4 - MKE Ankaragücü: 2 (Maç sonucu)

Emniyet ekiplerinin denetimleri sırasında Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, yılbaşında görevli emniyet ekiplerini ziyaret etti. Vali Yıldırım,burada bir takım açıklamalarda bulundu.

Yıldırım, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı;

“Arkadaşlarımız burada görevleri başında. Biz de onları hem ziyaret hem kontrol ediyoruz. Hem de mümkün oldukça da sürücülerimizle görüşüp sorun olup olmadığını öğrenmek istiyoruz. Bugün yılbaşı. 2023 bitiyor. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız 2023 bitiyor, 2024’ü kutluyoruz. Şunu söyleyelim, sürücülerimiz çok dikkatli olsunlar. Kurallara uysunlar. Kurallara uyduğumuzda trafik kazalarını en aza indireceğiz. Umudumuz hiç olmaması tabii ki. Bu akşam özel ama lütfen hiç kimse alkollü direksiyon başına geçmesin. Alkol aldığını, araba kullanamayacağını düşünenler varsa emniyetimize ya da acil çağrı merkezimize telefon ederek şoför de isteyebilir. Lütfen kurallara uyalım.”