Ey insanlık, ey Müslümanlar, ey mazlumlar aç gözlerini. Bilmemiz gereken batı diğer deyişle zalim kan emiciler, insanlığı sömüren kuruluşlar, devletler ve bunlara çanak tutanlar var ya ikiyüzlülük yapmıyor. Bunlar çifte standart uygulamıyor.  Bunlar hedeflerini gizleyen söylemlerde bulunabilirler ancak uygulamada daima zalimden yana, katilden yana oldular. Her zaman mazlumlara musallat oldular. Çifte standart uygulamadılar. Taraflarını zalimden yana kullandılar. 

Düşünce ve ifade hürriyeti numarasıyla İsveç, Danimarka, Hollanda vs. ülkeler polis korumasında İslam’ın kutsal kitabı Kur’an’ı yaktıran devletler, şu anda bebek katleden İsrail vahşetini protesto ile düşüncelerini ifade etmek isteyenleri polis şiddetiyle yasaklıyorlar neden acaba? Kendimize sorduk mu?

Uyan Müslüman, uyan ey Türk milleti, uyan mazlumlar, uyan.

Akşam eve gittiğinde rahat uyuyor musun? Uyuyorsun. Başına bomba yağıyor mu? Komşum iki çivi çaksa kavga çıkarıyoruz, rahatsız olduk diye. Ama orada çocukların, mazlumların başına bomba yağıyor. Uyumaktan vazgeçtiler her gün bir bir ölüyorlar, öldürüyorlar. Kim ne yapıyor? 

Amerika’da Holokost denilince acılar, ıstıraplar yad edilir veya ettirilirken, Japonlara yapılan Hiroşima ve Nagazaki bombardımanları bir stadyumda bir rock konseriyle kutlanmaktadır. Ne müthiş alay! Ne iğrenç bir anlayış. Bunlar yaptıkları ile yaptırttıkları ile insanlığı, dünyayı haraca bağladılar.

Osmanlı Devleti bir Asya, Avrupa ya da Afrika ülkesi değil medeniyetlerin harman olduğu bir coğrafyada gelişip büyüyen bir dünya devletiydi. Yüz yıllarca yıl hükmetti bu kıtalara ve dünyaya. Milletlerin, mazlumların ve insanlığın huzurlu olduğu yıllardır. Ne zaman oralardan çekilmek zorunda kaldık işte insanlık açı çekmeye o zaman başladı. 

Başımıza, camilerimize, okullarımıza, hastanelerimize ve kanla sulanan her bir karış toprağımıza bomba yağmasını istemiyorsak uyan…