Artvin'de 3 bin metrede yoga yaptılar Artvin'de 3 bin metrede yoga yaptılar

Samsun Büyükşehir Belediyesi ‘Şehir merkezi ve kırsala eşit hizmet’ anlayışı doğrultusunda 17 ilçedeki yol yapım çalışmalarına devam ediyor. Ekiplerin yoğun çalışması ile her noktaya ulaşılarak vatandaşların ulaşımla ilgili sorunları çözülüyor. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerince Bafra İlçesi’nde bulunan Yiğitalan, İğdir, Eynegazi Mahalleri’ni birbirine bağlayan 18 bin 500 metre uzunluğundaki grup yolunun A tipi sathi kaplama çalışması tamamlandı. Grup yolunun tamamlanmasıyla birlikte bölge sakinlerinin ulaşımla ilgili sorunları çözüldü. Yeni yol ile birlikte vatandaşların ilçe merkezine ulaşım süresi de kısaldı.

“Ömürlük yollar yapıyoruz”
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 17 ilçede alt ve üstyapı çalışmalarını büyük bir hızla gerçekleştirdiklerini söyledi. Demir, “Şehrimizin dört bir yanında ekiplerimiz gece-gündüz çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu çerçevede şehrimizin dört bir yanında yol yapım çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Kendi imkan ve kabiliyetlerimizi kullanarak yol yapım çalışmalarımızı büyük bir verimlilikle gerçekleştiriyoruz. Planlamalarımız ilerisinde bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yaptığımız ömürlük yollarla vatandaşlarımıza güvenli ve konforlu ulaşım imkanı sunmaya devam ediyoruz” diye konuştu.
Yapılan çalışma ile ilgili bilgi veren Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı Bafra İlçe Şefi Salih Mollahüseyinoğlu, “Bafra ilçesi Yiğitalan, İğdir, Eynegazi grup yolunda vatandaşlarımız daha önce yazın toz, kışın çamurdan dolayı sıkıntı yaşıyorlardı. Hızlı bir şekilde bu bölgedeki yol yapım çalışmalarımızı gerçekleştirdik. 18 bin 500 metre uzunluğundaki grup yolumuzun A tipi sathi kaplama çalışmasını yaptık. Vatandaşlarımıza daha güvenli bir ulaşım imkanı sunmuş olduk” ifadelerine yer verdi.
Yapılan yeni yolun çok güzel olduğunu belirten Yiğitalan Mahalle Muhtarı Bahri Demir, İğdir Mahalle Muhtarı Eyüp Çağlayan ve Eynegazi Muhtarı Necati Köse ise çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek, vatandaşlar adına teşekkür ettiler.

Kaynak: İHA