HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Trabzon Halk Sağlığı Başkanı olarak görev yapan ve geçtiğimiz ay Halk Sağlığı Genel Müdür Yardımcılığına atanan Dr. Köksal Hamzaoğlu’nu hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Kurumlar arası iş birlikleri konularının görüşüldüğü ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Halk Sağlığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Köksal Hamzaoğlu, Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’ya Üniversite olarak sağlık sektörüne verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti. Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı ise, KTÜ’nün sağlığı önceleyen bir kurum olduğunu vurgulayarak, “Üniversite olarak birinci amacımız her zaman üniversitemizin yetkin, kaliteli çağdaş öğrenci yetiştirmek. Bu çerçevede sağlık alanında da öğrencilerimizi yetiştiriyoruz. Sağlığımızı önemsiyor, sağlık altyapısına gerekli tüm imkanları sağlıyoruz.” dedi. Prof. Dr. Çuvalcı, aynı zamanda KTÜ Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Köksal Hamzaoğlu’na yeni görevinde başarı dilerken, ziyaret karşılıklı görüş alışverişi ve hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

Nokta Atış - 06.07.2024 Nokta Atış - 06.07.2024

GÜMRÜKÇÜ VE İĞCİ ADAY ADAYI

AK Parti’de aday adaylığı başvuru sürecinin başlamasının ardından Yomra Belediye Başkanlığı için ilk aday adaylığı başvurusunu Mustafa Gümrükçü ve Engin İğci yaptı. Parti binasında yapılan başvurunun ardından Belediye Başkanı Aday Adayları Mustafa Gümrükçü ve Engin İğci çalışmalarına başlayacaklarını belirtti. 22 Kasım’da son bulacak olan başvuru sürecinin ardından yapılacak temayülden sonra başkan adayı belli olacak. Önümüzdeki süreçte aday adaylık başvurularının devam edeceği de belirtildi.

MAÇKA İÇİN YOLA ÇIKIYORUZ

Kızılay Trabzon İl Merkezi Başkanı Dr. Oğuz Kara görevinden istifa edip Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu belirtti. Kara açıklamasında, "2017 yılından bugüne kadar mensubu olmakla şeref duyduğum sağlık camiamızın çatısı altındaki İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı görevimden, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AK Parti Maçka Belediye Başkanı aday adayı olmak için ayrılmış bulunuyorum. İlk günden itibaren aldığımız her görevde şehrimizi sağlıkta en iyi seviyelere ulaştırmak için gece gündüz demeden çalıştık. Yine 5 yıllık Kızılay başkanlığım sürecinde gerek yurtdışı gerek yurtiçi gerekse ilimizde ihtiyaç sahibi, mağdur, mazlum insanların hizmetinde olduk. Hizmette temel ilkelerimiz olan insanı önceleyen, dürüst, ilkeli, ahlaklı ve çok çalışmaya yönelik prensiplerimizle bu güzel Maçkamız için dur durak bilmeden çalışmaya devam edeceğiz. Trabzonumuz ve Maçkamıza hizmet etme noktasında her zaman birlikte yol yürüdüğümüz, omuz omuza büyük ahenk ve koordinasyonla şehrimize hizmet ürettiğimiz kıymetli sağlık camiasına, Muhtarlarımıza, STK ve Oda Başkanlarımıza, değerli basın mensuplarımıza en kalbi duygularımla teşekkürlerimi sunuyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye Yüzyılı; istiklalin ve istikbalin yüzyılıdır. Bugün ülke olarak dünden daha güçlüyüz, yarın daha da güçlü olacağız. Bizler de Maçkamız için yeni projeler, yeni eserler ve yeni hizmetler peşinde koşmaya devam edeceğiz. Aday adaylık başvurumu 17 Kasım 2023 Cuma günü saat 13.30’da AK Parti Maçka İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirirken sizleri yanımda görmek beni onurlandıracaktır.” ifadelerini kullandı.