Nokta Atış - 03.07.2024 Nokta Atış - 03.07.2024

GÜMÜŞ ADAYLIĞINI AÇIKLADI!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı için iş insanı Türkay Gümüş, aday adaylığını açıkladı. Gümüş, aday adaylığı dilekçesini AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu’ya takdim etti. Gümüş, “Ömrümü Trabzon’da geçirdim. Yatırımlarımı, işimi Trabzon’da biriktirdiğim için, kenti avucumun içinin katmanlarından daha çok yaşadığım için Büyükşehir Belediye Başkanlığı Aday Adaylığına ikinci kez müracaat ettim.” dedi. Gümüş,“Trabzon’la ilgili hassasiyetim vardır. İşimi gücümü bir noktaya kadar getirdim. Ömrümüzün çoğu gitti azı kaldı. Birikimimi bir dönem kentimiz için kullanmak adına bu işe adıyorum. Şehrimize hizmet etme noktasında ısrarla mücadele ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

NASIL HESAP VERECEKSİNİZ

CHP Vakfıkebir İlçe Başkanı Olcay Bahadır, ilçede önemli bir bölgede yapımına başlanan ancak bir türlü bitirilemeyen yol çalışmaları dolayısıyla yetkililere ateş püskürdü. “Daha yaşanabilir bir Vakfıkebir için gecesini gündüzüne katması gereken belediyemiz, ilçemizde başlatılan çalışmaları bile umursamaz hale gelmiştir. 4 mahallenin geçiş güzergahında olan, en önemlisi de Hikmet Kaan İmam Hatip Ortaokulu'na giden yolda yapılan bu çalışma 3 ay önce başlatılmış fakat bir türlü bitirilememiştir. Fındık sezonunda kapatılan bu yer 10 gün önce tekrar açılmış ve öylece bırakılmıştır.” diyen Başkan Bahadır yetkililere şu soruları yöneltti: “Şimdi yetkililere sormak istiyoruz! Bu çevrede yaşayan vatandaşlarımız, onların çocukları buraya düşüp başına bir şey gelse kime nasıl hesap vereceksiniz? Vicdanınız bunu kaldırabilecek mi? Yüklenici firmanın yapmış olduğu çalışmaları takip etmiyor musunuz? 200-300 metre ileride Karayolları Genel Müdürlüğü dağları yarıp yol yaparken, Vakfıkebir Belediyesi Çamlık altı menfezlerini geçemez duruma nasıl geldi? Eğer bu rezilliğin suçunu doğal gaz firmasına atacaksanız da sormak isteriz Vakfıkebir Belediyesi çalışanları olarak siz ne yapmaktasınız, sizin sorumluluklarınız nelerdir?” Bahadır konuşmasını şöyle sürdürdü: “Vakfıkebir Belediyesi'nde görev yapan başta Başkan ve yetkililer görevlerini unuttuysa görevlerini hatırlatmak için her zaman burada olacağımızı bilmenizi isteriz. Belediyecilik, açtığınız çukurun başına 2 duba koyup bir şerit çekmekle olmaz. Biz daha yaşanabilir bir Vakfıkebir için, halkımızın refahı için size doğru yolu göstermeye ve yapmadığınız görevinizi size zorla da olsa yerel seçime kadar yaptırmaya devam edeceğiz.”

YENİ BAŞKAN BELLİ OLDU

Geçtiğimiz günlerde Maçka Belediye Başkan Aday Adayı olmak için Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı görevinden ayrılan Dr. Oğuz Kara, yapılan son yönetim kurulu toplantısı ile Kızılay Trabzon İl Merkezi Başkanlığından da ayrıldı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Kara, “5 yıldır büyük bir heyecanla yürüttüğüm Kızılay il merkezi başkanlığından Maçka Belediye Başkanlığına Aday olmam münasebetiyle ayrılıyorum. 5 yıl boyunca birçok afette, pandemide, yardım organizasyonlarında, yine yurtdışında birçok faaliyetinde gönüllü olarak yer aldığım Kızılay’dan ayrılmam zor bir karar, ancak gönlüm hep Kızılay ile birlikte olacak. Artık sade bir üye ve nefer olarak Kızılay gönüllüsü olacağım. İlimizde, ülkemizin birçok yerinde, özellikle deprem bölgesinde birçok faaliyet yaptık, mağdur insanların yardımına koştuk. Yine Kenya’da, Pakistan’da, Balkanlar’da birçok Kızılay faaliyetine katıldım, organizasyonları yönettim. Oralardaki insanların acılarını bir nebze azaltabildiysek ne mutlu bize. Yine yaptığımız çalışmalarla Trabzon Kızılay olarak performansımızla hep ilk sıralarda olduk. Birçok şube bizim çalışmalarımızı örnek aldı. Kızılay içerisinde önemli bir yere sahip olduk. Bu itibarla tüm yönetim kurulu üyelerimiz ve çalışanlarımıza teşekkürü borç biliyorum.” dedi. Yönetim kurulu toplantısında Kızılay’ın yeni başkanı olarak Başkan Yardımcısı Ecz. Sevil Yıldırım seçildi.