MESLEKTAŞIMIZ YİĞİT’E ÖNEMLİ GÖREV

Trabzon basınında muhabir ve sorumlu yönetici pozisyonunda uzun yıllar mesai yaptıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü’nde görev alan meslektaşımız Furkan Yiğit’e KTÜ Yönetimi tarafından Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü görevi tevdi edildi. Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü’nde göreve geldiği günden bugüne gerek iletişim, gerek üniversitedeki olumlu gelişmelerin basınla buluşması noktasında önemli bir fark ortaya koyan Yiğit’in bu göreve vekaleten de olsa atanması, biz meslektaşlarına sürpriz olmadı. Vekaleten yürüteceği Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü görevinde meslektaşımız Yiğit’e başarılar diliyor, yapacağı çalışmaları yakından takip edeceğimizi belirtiyoruz.

TTSO İLE ASYA ÜLKELERİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) ile Malezya, Kamboçya ve Filipinler'deki ticaret kuruluşları arasında iş birliği anlaşmaları imzalandı. TOBB öncülüğünde, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Adana Sanayi Odası, Aydın Ticaret Odası ve Eskişehir Sanayi Odası iş birliğinde sürdürülen Güneydoğu Asya Birliği Üye Ülkeleri (ASEAN) ile Türkiye Arasında İş Diyaloğu Platformu Projesi kapsamında İstanbul'da bir toplantı düzenlendi. Toplantıya TOBB Başkan Yardımcısı Ali Kopuz, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkut Çelebi, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, Aydın Ticaret Odası Meclis Başkan Yardımcısı Semih Çakır, Adana Sanayi Odası Genel Sekreteri Bora Kocaman, ASEAN Sekretaryası temsilcileri, ASEAN üye ülkelerinden gelen delegeler ve 10 ülkeden özel sektör temsilcileri katıldı. TTSO Başkanı Erkut Çelebi, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Asya ülkelerinin önemli fırsatlar barındırdığını belirterek, “TOBB öncülüğünde sürdürülen ASEAN projesiyle Türkiye ile Asya ülkeleri arasındaki iş birliğini geliştirmeye çalışıyoruz. Trabzon'da da verimli ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi.” diye konuştu. Açılış konuşmalarının ardından proje hakkında bilgilendirme yapıldı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi tarafından Türkiye'deki Yatırım İmkanlarına ilişkin bir sunum gerçekleştirildi. TOBB İstanbul Hizmet binasında gerçekleşen toplantıda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Brunei Ulusal Ticaret Odası arasında bir İyi Niyet Anlaşması imzalandı. Ayrıca Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Eskişehir Sanayi Odası, Aydın Ticaret Odası ve Adana Sanayi Odası ile Malezya İmalatçılar Federasyonu, Kamboçya Genç Girişimciler Birliği ve Filipinler İhracatçılar Konfederasyonu arasında da İyi Niyet ve İş Birliği anlaşmaları imzalandı.

Nokta Atış - 11.06.2024 Nokta Atış - 11.06.2024

HİÇ BİR ZAMAN UNUTMAYACAĞIZ

Trabzon’un tanınmış ve sevilen simalarından Atila Kudun, ölümünün 2. yılında dostları tarafından mezarı başında anıldı. Kudun ile unutulmaz anılar biriktiren kadim dostları Bostancı Aile Kabristanlığında bir araya gelerek dualar okudu, mezarına karanfil bıraktı. Kudun'un Trabzon'da kültür-sanat adına önemli hizmetler verdiğini ve çevresinde de çok sevildiğini hatırlatan dostları, “Onu hiç bir zaman unutmayacağız. Daima kalbimizde yaşayacak. Kendisini rahmetle anıyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.” dediler. Atila Kudun, Trabzon ve Antalya PTT Müdürlüğünde uzun yıllar görev yaptıktan sonra Gaziantep PTT Başmüdür Yardımcılığına atanmış, iki yıl önce bir toplantı esnasında geçirdiği rahatsızlık sonucu hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi görmüş ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Atila Kudun, Trabzon'da bir dönem müzikle ilgilenmiş ayrıca Trabzon Müzik ve Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği'nde başkanlık da yapmıştı.