Son oynadığı beş maçta arzuladığı puanlarla buluşamayan Trabzonspor, Hatayspor maçıyla rahat bir nefes aldı. Bordo-Mavililer, 6 puanlık bir maça damga vuran takımdı. Oyuna her alanda daha hakim olan Trabzonspor idi. İlk yarı ve de ikinci yarı bulduğu bir çok pozisyonu gole çevirebilseydi, daha farklı bir sonuçla maçı bitirebilirdi. Rakibe karşı her alanda rakipten üstün oynayan Trabzonspor ilerisi için bu maçta vermiş olduğu görüntüye bakıldığında, önümüzdeki Fenerbahçe ile yapılacak derbide takıma katılacak futbolcularla birlikte kolay mağlup olmayacağının sinyalini ve artık kolay kolay maç kaybetmeyeceğinin mesajını verdi.

Yaşanan türlü türlü olumsuzluklara rağmen, bu geriye dönüş Trabzonspor için çok çok önemli bir motivasyondu. Hep beraber rahat bir nefes aldık. Rakibin kalecisi Erce Kardeşleri’ nde performansı hezimeti önledi. Önemli olan kazanmaktı. Artık önümüze bakma zamanıdırki önemli olan takım birlikteliğini yeniden inşa ederek, sistemin içerisinde kalarak ve geleçek yılın kadrosunun dizaynınına katkı sunmaktır.

Yeniden yapılanmaya da bu tür maçlar ışık tutacaktır.Yine de bunca yükün altında . Yine zor günler geçiren Trabzonspor,  eski günlerine dönerken misyonunu da koruyacaktır . Futbolcusuyla , yönetimiyle, taraftarlarıyla hep beraber arzu ettiğimiz günleri de de yaşayacağız .