VAR'da Onur Özütoprak'ın olmasına şaşmamak gerek. Çünkü şapkadan bir tavşan çıkmalıydı.

 Daha önce Onuachu'nun kolunun kırılmasını göremeyecek kadar kör olan Özütoprak, Osayi'nin ceza sahası içerisinde eline çarpan topa da devam dedi.

Tamam, o neyse de Fenerbahçe’nin üçüncü golünden önce Umut Bozok'a yapılan faule devam diyerek şapkadan resmen tavşanı çıkarttı.

VAR'dan döner diye beklediğimiz gol herkesin kahkahaları arasında gol sayılarak Fenerbahçe’yi şampiyonluk yarısına yeniden ortak etti.

AVCI ilk kez bu maçta kendi gerçeğini yadsıdı.

Mendy'i ne zamandır alışık olduğu defans göbeğinden çekip de orta sahaya koyması aslında hep bildiği o dengeli ve kontrollü futbolunu bu şekilde domine etmeye çalışması defans göbeğinde arıza yapmasına neden oldu.

Maçtan önce günlerce stresli ve gerilimli olan biz değil Fenerbahce olmalı dememize rağmen Trabzonspor daha gerilimli ve endişeliydi.

Aslında bu maçı kaybetsek pek bir şey kazanmadığımız gibi ligin bitmesine daha sekiz hafta varken Fenerbahce'yi yenmek ne Fenerbahceyi şampiyonluktan edecekti ne de Galatasaray'in şampiyonluğu kesinleşecekti.

Gerimizden gelen Beşiktaş’ın bu hafta da yenilmesi bizim durumumuzu bu yenilgiyle fazla da zora sokmayacağı gün gibi aşikâr.

Buna rağmen anlamsız bir gerilim ve stresle maça çıktı Trabzonspor.

Avcı belki kendisine göre güzel bir kadro yapmıştı ama kanımca Bardhi ‘yi kesip Enis'i koyması takımı ilk yarı boyunca eksik oynattığı gibi ayağa top yapan oyuncunun olmaması da Fenerbahçe’yi orta alanda daha rahat top gezdirmesine olanak sağladı.

Ki devre biterken ikinci golü yemek ikinci devre düşüncelerinin üzerine tuz biber ekti.

Taraftarın yoğun desteği ile ikinci yarı bulunan iki gol beraberliği getirdi ama Fenerbahçe’nin pozisyonun başlangıcındaki faulden sonra bulduğu üçüncü gol maçı da bitirdi puanları da götürdü.

İlk yarının yanlış kadrosu ne yazık ki bu maçı Fenerbahce’ye yazdı.

Bizi hiç de ilgilendirmeyen rakibin Galatasaray ile sampiyonluk mücadelesinde maç sonunda verilen 10 dakikalik uzatma yetersiz ve azdı.

Maçtan sonra Fenerbahçe’nin saha içerisinde yaptığı hareketler gereksiz ve kışkırtıcı nitelikteydi. Burası Trabzon burada güç gösterisi yapamazsın. Zaten gergin olan şehirde bu şekilde seyirciyi provoke etmek şiddete çanak tutmaktır ve bundan da karlı çıkan yine  İstanbul takımları olacaktır.