Trabzonspor, Fenerbahçe karşısında iki devrede değişik bir futbol ortaya koydu. Bana göre buna Bardhi öncesi ve sonrası diyebiliriz. Menyd’nin  Trabzonspor Teknik Direktörü Avcı tarafından orta alana çekilmesi Fırtına’nın göbeğini Fenerbahçe tarafından  ‘Otaban’a çevirmesine teşkil etti.  İlk yarıda her iki takımda birbirine futbol açısından bir üstünlük sağlayamadı.  Ama konuk ekipte Fred, sahneye çıktı ve biri 25 metreden diğeri ise ilk yarının uzatmalarında attığı goller ile  ilk yarıyı takımının 2-0 önde tamamlamasını sağladı.

İkinci yarıda Avcı takımına elini uzattı. Fernandez’i dışarıya alıp Bardhi oyuna sokunca Trabzonspor tüm  hatlarıyla gerçek kimliğini buldu. Avcı  Hoca belki üzülmüştür. Kendi kendine neden Bardhi  11 ile sahaya çıkmadık diye. Böyle maçın dönüşü sağlayan Kuzey Makedonyalı’nın serbest vuruş golü görülmeye değerdi.

Fernandez’in Dzeko’nun başında adeta bir polis gibi dikildi ama etkili olamadı. Meunier,  Tadiç’i kontrol etmek istedi ama kaçırdı. Berat Özdemir, hem ilk golde hem de ikinci golde Fenerbahçe’nin gol silahı Fred’i  görme bile göremedi. İlk yarıda istediklerini yapamayan bir Trabzonspor vardı sahada Bordo-Mavililer, İkinci yarıda kendine geldi ve durumu 2-2 getirdi. İşte bundan sonra Türkiye’nin güya bir numaralı hakemi Halil Umut Meler ve VAR’daki tescilli Fenerbahçeli kara gömlekliler devreye girdi.

Fenerbahçe’nin 3. Golünden önce Umut Bozok’a yapılan hareket Mozambik’te bile net hata. Osayi’nin ceza sahası içinde topu eliyle kesmesi Uzay’da bile penaltı. Çünkü TFF’nin ve MHK’nin ağababaları haftalar önce karar vermişler. Galatasaray ve Fenerbahce arasındaki puan farklı açılmamalı. Ligin sondan bir hafta önce Ali Sami Yen’den oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe arasındaki maçta  hesaplarını kendileri kesmeleri  görüşündeler. Türk futbolu TFF  ve onun hakemleri tarafından   kirlenhmeye devam ediyor.Trabzonspor’un  TFF’deki   temsilcisi  ya istifa etmeli ve ettirilmelidir, Trabzonspor’un ikinci yarıdaki mücadelesini kutluyorum, Tüm futbolcuları tebrik ediyorum.