Anlamakta zorluk çekiyorum. Ülkemizi bölmek parçalamak, kukla sözde bir devlet kurmak için, çocuklardan başlayıp, bu ülkenin ilim, irfan ve medeniyetini o çocuklarımıza öğreten öğretmenlerimizi dağa kaçıran, bu ülkenin güvenliğini, vatandaşının can emniyetini her yerde her şartta sağlayan, kahraman askerlerini ve polisimizi, kalleşçe pusuya düşürüp katleden bir terör örgütünün elebaşının gölgesi altında siyaset yapan, onlar gibi düşünen, onlar gibi hareket eden; onların ağzı ile konuşan, bu ülkenin bölünmesi için çaba sarf eden, Selahattin Demirtaş'a selâm gönderenleri hiç ama hiç anlayamıyorum.

Düşününki; bir ülkenin yönetimine talip bir partinin lideri, çıkıp mevcut iktidarın söylemlerine ve eylemlerine sırf ters olsun diye, bula bula bu bölücü çocuk katillerine sırtını dayayanlara selam göndermeyi mi buluyor? Bu ülkenin gerçekten, sosyal adil adaletli, insanının inancına, tarihine, düşman değil, bu değerlere saygılı ve hoş görülü, garip guruba, işçisinin, memurunun emeklisinin, üreten çiftçisinin fakirinin, dar gelirlisinin yanında yer alan söylemleri ve eylemleri ile onlara destek veren bir sosyal demokrat partiye ihtiyacı vardır. Etrafa baktığımda bu vasıflara sahip, bu düşünce ve eylemlere sahip bir parti maalesef görmüyorum. 

Bir avuç oya talip olmak için, selam göndereceğiniz kişiler, terörü arkasına alıp siyasi arenada at koşturanlar değil, bu ülkenin varlığını birliğini, bölünmez bütünlüğünü savunan, bu devleti her yerde her şatlarda koruyan, kollayan kahraman askerlerine, kahraman polisine selam göndereceksiniz. Selâm gönderecekseniz, bu vatanı bölmek parçalamak için, genç, erkek ve kız çocuklarını dağa kaçırıp onları orada her türlü kötü işleme maruz tutanlara sırtlarını dayayanlara değil, Diyarbakır meydanlarında, nöbet tutan, nöbet eylemleri yapan annelere selâm göndereceksiniz.

Bölücü ve vatan hainleri terörist ve onların elebaşlarına, o vatan hainleri ve bölücü teröristlere sırtlarını dayayan kravatlı teröristlere seslenerek, çocuklarımızı istiyoruz, bize evlâtlarımızı verin deyip feryat eden o gözü yaşlı analara o selâmlarınızı göndereceksiniz. Selâm esenlik dilemektir, selâm Allah’ın rahmetini, bereketini ve mağfiretini, yardımını dilemektir. Bu esenliği, bu güzel temenniyi, bu söylemi hak etmeyenlere değil, hak edenlere gönderin. 

Gönderinki maksat hasıl olsun. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin birliği ve dirliği için uğraşan, canını esirgemeyen kahramanlarımıza ve tüm bu yolda gayret sarf eden vatan sevdalılarına selâm olsun. Çocuklarımızı bize verin, evlâtlarımızı istiyoruz diyen gözü yaşlı Diyarbakır annelerine selam olsun.