Trabzonspor’u bir türlü istediğimiz düzeyde göremiyoruz. 

Tam işler biraz yoluna gireceğini düşündüğümüzde yine o silik, sönük Bordo-Mavili takımı karşımızda görüyoruz. Son haftalarda toparlanan ve zirveye doğru ilerleyen Bordo-Mavili takım Sivas deplasmanında adeta yokları oynadı. 

Bu sezon sahasında galibiyeti bulunmayan ve genel olarak kötü bir pir performans ortaya koyan Sivasspor Trabzonspor karşısında belki de en rahat futbolunu ortaya koydu. Bordo-Mavili futbolculara bakıyoruz. 

Adeta sahada duracak halleri yok. Ev sahibi ekip hızlı bir şekilde rakip kaleye giderken Trabzonspor ise rakip yarı alanına girmekte oldukça zorlu çekti. 

Pas akışının yavaş olması Bordo-Mavili takım adına da arzu ettiği pozisyonları bulmasına engel oldu. Sivassporlu oyuncular kaleye mermi gibi şutlar çekip oldukça etkili oldular. Buna karşın Bordo-Mavili ekipte futbolcuların çektikleri şutlar ise hem yetersiz hem de kaleci ısındırır gibi çok etkisizdi. Trabzonspor zaman zaman futbol adına olumlu sinyaller verse de eksikleri çok daha fazlaydı. Bir kere Bordo-Mavili oyuncuların güçsüzlüğü çok dikkat çekici. Kısacası bu futbolla beraber Sivas deplasmanından alınan beraberliğin de çok normal bir sonuç olduğunu ifade edebiliriz. Bilgi birikimiyle de teknik patron Abdullah Avcı’nın bu takımı düzeltmek için oldukça kafasını yorması gerektiği ortada

Trabzonspor bu maçı kazanmış olsaydı zirve yarışında iyice ağırlığını hissettirmiş olacaktı. Ancak maalesef Bordo-Mavili ekip sahadan 1 puan ile ayrılarak bu avantajı değerlendirememiş oldu.

SAVUNMA YETERSİZ KALDI

Trabzonspor’un Sivasspor maçında en olumsuz durumu defans bloğunun çok yetersiz kalmasıydı. Kalede acemi bir kaleci ve önlerinde Baniya ve Deswil gibi yetersiz iki savunma oyuncusu ile Bordo-Mavili takım oldukça sıkıntı sekti. Trabzonspor muhteşem organize ataklarla 3 gol bulduğu maçtan bu savunma zaafları nedeniyle 1 puanla ayrılmak zorunda kaldı. 

Artık Abdullah Avcı hocanın özellikle bu savunmayla ilgili önlemler alması şart. 

Diğer alternatif savunma oyuncularına da şans verebilir. Aksi taktirde bu savunma anlayışı ile birlikte Trabzonspor’un işinin ligin ilerleyen bölümlerinde hiç kolay olmayacağı ortada. 

KORKULAN OLDU!

Söyleye söyleye dilimizde tüy bitti. 

Uğurcan Çakır sakatlanırsa bu kalenin hali ne olur diye? 

İşte korktuğumuz başımıza geldi. Milli takımdan sakat dönen Uğurcan Çakır’ın yerine Sivasspor mücadelesinde Muhammet Taha Tepe görev yaptı. 

Yediği 3 golde de hatalıydı. Muhammet Taha Tepe’yi gören Sivassporlu oyuncuların adeta iştahı açıldı. Kaleyi gören şut çekti. Nitekim de amaçlarına ulaştılar. Bir takım için kale çok önemlidir. Eğer kaleciniz sıkıntılıysa hüsran yaşamanızda kaçınılmaz olacaktır. Trabzonspor’da önceki akşam bunun olumsuzluğunu fazlasıyla yaşadı. Uzun lig maratonunda sakatlıklar olacaktır. 

Bu nedenle Uğurcan’a eş değer ya da yakın seviyede bir kaleci ocak ayında takıma mutlaka transfer edilmelidir. 

EREN’İN BÜYÜK HATASI

Sivasspor deplasmanında Bordo-Mavili oyuncular tel tel dökülürken içlerinden bazıları var ki adeta saç baş yoldurdular. Bu futbolculardan biri de Eren Elmalı. 

Milli takım seviyesine kadar gelmiş bir oyuncu nasıl bu kadar kötü olabilir. Yana pas atamayacak kadar aciz. Hele de 3. goldeki hatası hiç kabul edilir gibi değildi. Topu git at dercesine Sivassporlu oyuncuya atarak Bordo-Mavili takımın kalesinde golü görmesine neden oldu. 

Böyle beklentilerin büyük olduğu oyuncuların bu yetersizlikleri de maalesef puan kayıplarına da neden oluyor.

HAKEMLER BİR ALEM

Hakem hataları bu sezon iyice zirve yaptı. 

Nedense bu hakem hataları hep başta Fenerbahçe ve Galatasaray olmak üzere Beşiktaş lehine yapılıyor. Özellikle Fenerbahçe ve Galatasaray hakemleri baskı altına almak için yapmadıkların bırakmıyorlar. Tehditler havada uçuşuyor. 

Hakemler de ‘bize bir şey olmasın’ dercesine bu ekipleri kazandırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Son Fenerbahçe-Karagümrük maçındaki hakem hataları ise artık bizler pes dedirtti adeta. Bir maçın nasıl bir takımdan alınıp diğer takıma verildiğini çok iyi gördük. Göz göre göre Karagümrük’ün net penaltısı verilmiyor. Fenerbahçeli oyuncu Samet topu ceza sahası içerisinden elle çıkıyor ancak bu pozisyon görmemezlikten geliniyor. Hani VAR nerede? Ara ki bulasın. 

Bu kadar da olmaz. Birileri artık bu düzene ‘dur’ demeli. 

Adaletli düdükler çalınması için gereken yapılmalı. 

TEBRİKLER YUSUF KESKİN

Yusuf Keskin… 

Ortahisar Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü… 

Keskin, görevini başarılı bir şekilde yürütmekte olan bir isim. 

Keskin, işini başarılı bir şekilde yapmasının dışında görevi dışında da kendisini insanlara yardım etmek için adayan değerli bir arkadaşımız. 

Sosyal medya hesabından verdiği mesajlar ise kulaklara küpe olacak cinsten. Her yaş grubuna hitap eden Keskin, insanları doğru olarak bilgilendirmek için büyük uğraş vermekte. Çok iyi bir idareci. Donanımıyla farkını çok iyi göstermekte. İşte böyle değerler hak ettikleri yerlerde olmalı. 

İşte o zaman başta Trabzon’umuz olmak üzere ülkemizin geleceği de aydınlık olacaktır. Yusuf Keskin müdürümüzü başarılı çalışmalarından ötürü bir kez daha kutluyor, bundan sonraki yaşantısında da kendisine başarılar diliyoruz…