Trabzon Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı üçüncü günde Meclis Başkan Vekili Faruk Kanca ile davet etti. 

Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen 3, İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen 6 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen Sürmene ilçesiyle ilgili Yemişli ve Muratlı Mahallelerinde ilan edilen Kentsel Dönüşüm ve Gelişim alanının kaldırılmasına ilişkin teklif müzakere edildi. Sürmene Belediyesi aldığı meclis kararını Trabzon Büyükşehir Belediye meclisinin komisyonuna sundu. Komisyonda alınan kararla kentsel dönüşüm sınırlarının tamamen kaldırılması yerine kuzey yönüne daraltılarak kentsel dönüşümden çıkarılan alanın bölgenin yeniden planlanması uygun olacağına karar verildi. 

Yapılan açıklamada “Sürmene Belediyesi alanın tamamen kaldırılmasını istedi. Ancak yapı nizamını mevcut durumu göz önünde bulundurarak yapılaşmanın gelecekte yönlendirilmesi amacıyla güneydeki kısmın kaldırılması kuzeydeki kısmın kentsel dönüşüm alanı olarak bırakılması uygun görülmüştür” ifadeleri yer aldı.

Ak Parti ve CHP arasında ipler gerildi Ak Parti ve CHP arasında ipler gerildi

Komisyon kararı meclise sunularak oy birliğiyle kabul edildi.