Trabzonspor’un önce zafer sonra hüsranla sonuçlanan iki maçının ardından Giresunspor maçı farklı bir anlam kazanmıştı. Üstelik seyircisinin tezahürat yapan kısmı da cezalıydı.

Oldukça zor geçmesi beklenen maçta Trabzonspor rahat bir galibiyet alarak şampiyonluk yolunda bir engeli daha aşmış oldu.

Maçın ilk dakikalarında, Trabzonspor ile Giresunspor kafa kafaya oynadı. İki taraf da net pozisyonlardan uzak kaldı.

Ancak Giresunlu Serginho’nun sakatlanmasından sonra Trabzonspor biraz daha rahat oynamaya başladı.

Trabzonspor yavaş yavaş tempoyu artırdı. Golü de Giresunspor’un hatalarıyla bulmuş oldu.

Trabzonspor’un özellikle orta sayasında futbolcular arasında yük herkese eşit binmiyor. Mesela dün gece Abdülkadir Ömür ile Bakasetas müthiş oynadı. Bardhi ilk onbirde yakaladığı şansı adeta elinin tersiyle itti. Deyim yerindeyse berbattı. Gbamin zaman zaman aksamış olsa da iki görevi birden yerine getirdi. Siopis gözükmedi ama tabiri caizse oyunun hamallığını yaptı. Ancak kaptırdığı iki top az kalsın kalemizde gol oluyordu. Genel anlamda oyuncuların zamanlama hatası yapması göze çarpan hususlardan biriydi.

Trabzonspor ikinci yarıya daha rahat başladı. Maxi Gomez’in kafa şutlarını çıkaran Giresun kalecisi ayaktan gelen üçüncü şutu çıkaramadı.

Maç 2-0 olduktan sonra da oyuncu değişiklikleriyle Trabzonspor, rakibinin ipini çekti.

Oyuna sonradan giren Doğucan’ın topla ilk buluşması golle sonuçlanınca maç 3-0’a geldi.

Bu saatten sonra yaşananlar zaten maç bitsin de gidelim anlayışındaydı.

Trabzonspor'un daha doğrusu Abdullah Avcı'nın bir oyun stili var: Öncelikle gol yemeyeyim, kontrollü oynayıp açık vermeyeyim. Golü nasılsa bulurum.

İyi güzel de seyirci bu oyun stilini çok fazla sevmez. Zaman zaman tempo yapmak gerekir. Seyirci ‘yenilsen de ortaya bir şey koy’ diyor.

Sonuç olarak Karagümrük hüsranından sonra 3-0’lık galibiyet iyi geldi.

Kalın sağlıcakla…