Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Ziraat Türkiye Kupası Finalinde Beşiktaş ile oynanan karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulundu.

"Nwakaeme ile görüşmelerimiz sürüyor" "Nwakaeme ile görüşmelerimiz sürüyor"

Konuşmasına, kupayı kazanan Beşiktaş’ı tebrik ederek başlayan Teknik direktörü Avcı, şunları söyledi: “Oyun dengede giderken 13. dakikada geçişten bulduğumuz golle öne geçtik. Ardından 15 ve 20. dakikadan sonra oyunu Beşiktaş net şekilde aldı veya biz verdik. Top rakipteyken uzak kaldık, oynamasına müsaade ettik. Baskılarımızı çok net iyi yapamadık, kenarlara yönlendirdiğimizde şiddetli gitmedik, o bölümde rakip topa sahip olarak bizden daha iyi oynadı. Uğurcan o arada iki kurtarış yaptı. Top bize geçtiğinde ise çabuk kaybettik, direkt oyunlarda topa sahip olamadık, ikinci topları alamadık. Özellikle devreye 1-0 girebilsek oyuna biraz daha fazla müdahale edebilirdik ama devrenin son anında rakibimizin kazandığı penaltı ile devreye 1-1 girdik. İkinci yarı maç yeniden başlıyordu ama zihinsel olarak oyunun kötü oynanmasından dolayı, oyuna biraz daha erken girmemiz gerekiyordu ama 2-1 yenik duruma düştük. Ondan sonraki bölümü ise belki hamleler, belki biraz daha oyunu doğru oynamak, topa sahip olmakla, oyunu elimize alarak oynadık. Enteresan gol kaçtı, çizgiden çıktı, direkten dönen var, girdiğimiz pozisyonlar var ve 2-2’yi bulduk. Sonrasında 3 tane sonuçlandırılmadığımız, belki gol olabilecek pozisyonlar vardı ama ayağımıza gelen topu kısa düşürerek rakibe verdik, onlar değerlendirdi.”

Kupayı kazanmayı çok istediklerini ifade eden Teknik Direktörü Avcı, “Çok büyük emeğimiz vardı, kazanmayı çok istiyorduk. Taraftarımız geldi, kazanamadık, üzüntülüyüz. Bu sene koyduğumuz iki hedefe de ulaştık, 3.lük oldu, kupada finale çıktık ama finalde kaybettik. Yarışmaya, gelişmeye, daha iyisini yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.