CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, kamuoyu gündemine oturan Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sözlü mülakatında yaşanan haksızlığın Trabzon'da da mağduriyet yarattığını ifade etti.

Geçtiğimiz haftalarda açıklanan Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sözlü mülakat sonuçlarına göre yazılı sınavdan yüksek puan adayların birçoğunun sözlü mülakatta elendiği ve düşük yazılı puanı olan adayların da kazandırıldığı kamuoyunda gündem olurken konuyla ilgili olarak CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez de geçtiğimiz günlerde TBMM'de yaptığı konuşmada konuyu Türkiye gündemine taşımıştı.

Avrasya Üniversitesi'nde 19 Mayıs kutlaması Avrasya Üniversitesi'nde 19 Mayıs kutlaması

"YAZILI SINAVDAN YÜKSEK PUAN ALANLAR, SÖZLÜ MÜLAKATLA ELENDİLER"

CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, yaptığı açıklamada "Adalet Bakanlığının görevde yükselme sınavı sonuçlarına göre yazılı sınavdan yüksek puan alan birçok adayın sözlü mülakatta elendiğini ve düşük yazılı puanı olan adayların ise kazandırıldığını öğrenmiş bulunmaktayız. Vekili olduğumuz Trabzon ilinde de aynı şekilde mağduriyetler mevcut. Trabzon Adliyesinden de Adalet Bakanlığı görevde yükselme mülakatına giren birçok adayın yazılı sınav puanı yüksek olmasına rağmen sözlü mülakalatta elenmeleri ve düşük yazılı puanına sahip adayların ise sözlüden yüksek puan verilerek kazandırılması mülakat sisteminin kaldırılması gerektiği konusundaki düşüncemizi haklı çıkarmaktadır. Cumhurbaşkanının daha önce mülakatların kaldırılacağına yönelik vaatleri doğrultusunda, bu vaadin yerine getirilmesini beklemekteyiz. Adaletin sağlanması için sözlü sınav kaldırılmalıdır. Yazılı sınav puanına göre kamuda atamalar ve görevde yükselmeler yapılmalıdır. Adalet Bakanlığının görevde yükselme sınavı sonucunda oluşan haksızlık giderilmelidir" dedi.

Editör: Sonnur Örnek