Kadir Özcan Tesisleri'nde düzenlenen törene Trabzonspor Asbaşkanı Zeyyat Kafkas, Genel Sekreter Kemal Ertürk, Genel Sayman Sami Karaman, Yönetim Kurulu Üyeleri Coşkun Öztürk ve Ceyhun Eskici, Özkan Sümer Futbol Akademisi Direktörü İlker Erdem, Yönetim Kurulu Teknik Danışmanı Ali Kemal Denizci ve ASKF Trabzon Şubesi Başkanı Cahit Erdem ile amatör kulüplerimizin başkan ve yöneticileri katıldı.

Trabzonspor-Ruzomberok maçının hakemi belli oldu Trabzonspor-Ruzomberok maçının hakemi belli oldu

Törende konuşan Asbaşkan Zeyyat Kafkas, “Öncelikle size, Trabzon amatörünü her zaman çok önemseyen Başkanımız Ertuğrul Doğan’ın selamlarını iletiyorum. Bu etkinliği Trabzonspor ve ASKF’nin malzeme dağıtım töreni olarak değil de, Trabzonspor ve ASKF’nin görevlerinden birini ifa etme günü olarak nitelendirmek istiyorum. Trabzonspor Yönetim Kurulu olarak zaten hepimiz amatörde yöneticilik yapmış kişilerden oluşuyoruz. Burada Özkan Sümer Futbol Akademimiz, bir de amatör kulüplerimiz var. Bizim altyapımız bunların hepsinin bütünüdür. Biz her türlü ihtiyacınızda sizlere hizmet etmekten memnuniyet duyuyoruz. Zor bir görev yapıyorsunuz, maddi manevi bu yükün olduğunu biliyoruz. Sizlere destek olmaktan, hizmet etmekten onur duyarız. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Altyapılarda en az 2 kategoride faaliyet gösteren 64 kulübe malzeme yardımı yapıldığını ifade eden ASKF Trabzon Şubesi Başkanı Cahit Erdem ise şu şunları söyledi:

“Trabzonspor Kulübü Başkanımız Ertuğrul Doğan, Asbaşkanımız Zeyyat Kafkas ve bütün yönetim kurulu üyelerimizin ASKF ile ilişkileri mükemmel. Amatör kulüplerimize çok daha fazla değer veriyorlar. Bunu bizzat yaşayan biri olarak mutluyum. Mesela okullardaki çocuklar eğitimlerinden geri kalmamaları için akşam antrenmanları yapmak zorunda. ASKF’daki aydınlatma yetersizdi, bu konuda Ertuğrul Doğan Başkanımızla bağlantıya girdik, kısa sürede son sistem aydınlatma yapıldı. Kulüplerimizin malzeme ihtiyacı olduğunu belirttik, Ertuğrul Başkanımız bu konuyu bire bir takip etti, şimdi dağıtımını yapıyoruz. Ayrıca semt sahaları yapımı konusunda Trabzonspor Kulübümüzle komisyon kurduk, şimdi Çamoba’da saha yapılıyor. Trabzon amatörü için ne teklif getirdiysek Trabzonspor Yönetim Kurulu olarak kabul ettiler. Böyle bir Başkan, Asbaşkan ve yönetime sahip olduğumuz için şanslıyız, hepsine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Tören sonrası, Trabzon amatörüne verdiği desteklerden dolayı hazırlanan şilt, Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan adına Asbaşkan Zeyyat Kafkas’a verildi. 

Konuşmaların ardından Trabzonspor tarafından hazırlanan malzemeler amatör kulüplerin görevlilerine teslim edildi.