Arsin Belediyesi, ilçeye değer katmaya devam ediyor. Yeni limandan Gölcük fırınına kadar uzanan 1940 metrelik bir alana yayılacak olan Bisiklet ve Yürüyüş Yolu Projesi'nin yapımına başlandı. Proje kapsamında yeni yaşam alanları da inşa edilecek.

Hızla devam eden dolgu çalışmalarıyla hayata geçecek olan proje, Arsinlilerin yaşam kalitesini ve sosyal alanlara erişimini önemli ölçüde artıracak. Bisiklet ve yürüyüş yolu vatandaşların, hem spor yapmalarına hem de doğayla iç içe aileleriyle keyifli vakit geçirmelerine ideal bir ortam sunacak.

‘’ARSİN’İMİZİ DAHA YAŞANILABİLİR BİR YER HALİNE GETİRECEĞİZ’’

Arsin Belediye Başkanı Hamza Bilgin, projenin detaylarını paylaşarak, "Bisiklet ve Yürüyüş Yolu Projemiz, vatandaşlarımızın sosyal ihtiyaçlarını karşılamak ve daha sağlıklı bir yaşam sürmelerine katkı sağlamak amacıyla tasarlandı. Projemiz tamamlandığında, Arsinliler hem yeni yaşam alanlarına kavuşacak hem de doğa ile iç içe zaman geçirebilecekler. Bu tür önemli projelerimiz ve hizmetlerimiz ile Arsin’imizi daha yaşanılabilir bir yer haline getireceğiz." dedi.

CHP Trabzon Of İlçe Başkan'lığı ÇAYKUR kararına sert tepki gösterdi CHP Trabzon Of İlçe Başkan'lığı ÇAYKUR kararına sert tepki gösterdi

‘’BU PROJE ARSİN’İN TURİZM POTANSİYELİNE DE ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAYACAK’’

Başkan Bilgin, projenin ilçenin turizm potansiyeline de önemli katkılar sağlayacağını belirterek, "Bisiklet ve Yürüyüş Yolu Projemiz, sadece Arsinliler için değil, aynı zamanda ziyaretçiler için de çekici bir destinasyon alanı olacak. Bu proje, ilçemize daha fazla turist çekerek yerel ekonomiye canlılık kazandıracak. Doğal güzelliklerimizle birlikte bu tür projeler, Arsin’in turizm potansiyelini artıracak ve ilçemizi bir cazibe merkezi haline getirecek," ifadelerini kullandı.